SŁONECZKA 5, 6 – latki

Jesteśmy grupą integracyjną 5 – 6 latków, liczącą 20 osób, w tym 11 chłopaków oraz 9 dziewczynek. Nasza sala znajduje się na
II piętrze. Wychowawcy grupy to p. Kasia oraz p. Ula. Nauczyciele wspomagający w naszej grupie to p. Beata oraz p. Dorota. Jest
z nami również (nieoceniona) pomoc nauczyciela p. Gosia 🙂

ZAMIERZENIA

STAŁE TERMINY KONSULTACJI NAUCZYCIELI GRUPY:
Urszula B. (wychowawca grupy):
poniedziałek 13:00 – 14:00
Katarzyna D. (wychowawca grupy):
I i II piątek msc 7:00 – 8:00
III i IV poniedziałek msc 15:30 – 16:30
Beata Sz. (nauczyciel wspomagający)
:
I i II piątek msc 7:00 – 8:00
III i IV wtorek msc 15:00 – 16:00

MAIL GRUPOWY:
sloneczka@przedszkole10tychy.pl
Informujemy, iż nauczycielki odpowiadają na maile w godzinach pracy przedszkola z wyłączeniem godzin pracy z dziećmi
w grupie.

OGŁOSZENIA

Szanowni Państwo,
w ramach programu własnego ,,Piękna Nasza Polska Cała”, który realizujemy w grupie chciałybyśmy przygotować w naszej sali kącik regionalny pt. „Dawniej i dziś” w ramach budzenia zainteresowania i szacunku do przedmiotów i pamiątek z dawnych lat.

W związku z tym kierujemy do Państwa gorącą prośbę: jeżeli ktoś z Państwa posiada w domu jakieś rzeczy, które pasowałyby do naszego kącika (np. widokówki; zdjęcia; książki; drobne akcesoria) serdecznie prosimy o dostarczenie ich do przedszkola. Nasz kącik będzie wyeksponowany w określonym czasie, także oczywiście wszystkie dostarczone przez Państwa rzeczy zostaną później zwrócone.

OGŁOSZENIA
Dnia 15.11.2022 (tj. wtorek) odbędzie się wycieczka do Teatru Małego na spektakl pt.: ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Spektakl odbędzie się o godz. 10:15. Koszt biletu to 24 zł.

Dnia 29.11.2022 (tj. wtorek) odbędzie się wycieczka do Kopalni Guido w Zabrzu. Tego dnia śniadanie zostanie podane wcześniej, o godz. 7:50. Natomiast wyjazd planujemy ok. godz. 8:20. Planowany powrót ok. godz. 12:00. Bardzo prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci w tym dniu.

Drodzy Rodzice!
Dnia 27.10.2022r. (tj. czwartek) o godz. 15:30 odbędzie się zebranie rodziców podsumowujące obserwację wstępną dzieci.

DRODZY RODZICE!

W piątek (tj. 21.10.) wybieramy się na wycieczkę na Główną Pocztę w Tychach. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 10:00, dlatego śniadanie tego dnia zostanie podane wcześniej, tj. o godz. 8:40.
Będziemy podróżować komunikacją miejską, dlatego bardzo prosimy o punktualność.
Przypominamy również o tym, aby dostosować ubiór dziecka do pogody.

OGŁOSZENIE

Dnia 07.10.2022r. (tj.piątek) będziemy obchodzić DZIEŃ UŚMIECHU 😊 😊 😊 Dlatego bardzo prosimy, aby dzieci tego dnia ubrane były na żółto (w miarę możliwości).

Szanowni Rodzice!
W ramach udziału w projekcie ogólnopolskim ,,Dzieciaki Mleczaki” zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi przepisami oraz ciekawostkami na temat produktów mlecznych 🙂

OGŁOSZENIE

Dnia 09.09.2022 (tj. piątek) wybieramy się na zajęcia edukacyjne do Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w oddziale terenowym WORD w Tychach.

Zajęcia podzielone są na 3 etapy:

PRELEKCJA
Prelekcja dostosowana do wieku uczestników: poruszane są tematy dotyczące m.in. bezpiecznego poruszania się pieszych oraz właściwych postaw i zachowania na drodze.

SYMULATOR
Aby uatrakcyjnić zajęcia w Centrum zostało wyposażone w symulatory min. przejścia dla pieszych, (wirtualny korytarz, przez który przechodzą dzieci, gdy na ścianach wyświetlane są jadące samochody. W czasie zabawy dzieci uczą się szczególnej ostrożności podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
Każde z przybyłych dzieci uczy się w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy (a w tym m.in. jak szybko i sprawnie wezwać pomoc).

Z racji tego, iż zajęcia odbywać się będą o godzinie 10:00, śniadanie tego dnia będzie podane wcześniej – o godz. 8:50. Bardzo prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci do przedszkola.

Dodatkowo prosimy o dostosowanie ubioru do pogody, gdyż będziemy szli pieszo (proszę zaopatrzyć dzieci w coś przeciwdeszczowego).

Serdecznie witamy po wakacyjnej przerwie naszych Przedszkolaków oraz ich Rodziców! Mamy nadzieję, że wypoczęci
i z uśmiechem na twarzy wrócicie w nasze przedszkolne progi. Wszystkim życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów
w rozpoczynającym się roku szkolnym. Czekamy na Was z niecierpliwością. Do zobaczenia! 🙂

OGŁOSZENIE
Zapraszamy serdecznie Rodziców dzieci z grupy 5 – 6 latków ,,Słoneczka” na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 06.09.2022 (tj. wtorek) o godzinie 15:30.

Drodzy Rodzice!
W ramach propagowania kampanii ,,Przytul Dziecko”, która przypomina światu o tym, jak ważne jest przytulanie swojego dziecka zachęcamy do zapoznania się z korzyściami płynącymi z przytulania.

GALERIA GRUPOWA

Dzisiaj mieliśmy okazję pobawić się w kodowanie. Pomagał nam w tym robot Photon 🙂

W tamtym tygodniu rozmawialiśmy o Polsce. Dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej na temat Narodowego Święta Niepodległości. Ponadto oglądaliśmy bajkę edukacyjną; robiliśmy narodowe kotyliony oraz uroczyście odśpiewaliśmy hymn 10.11.2022 o godz. 11:11 w ramach akcji ,,Szkoła do Hymnu”.

Codeweekowe zmagania Słoneczek

W dniach 8-23 października nasza grupa uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania. Czekało na nas 10 zadań podczas których wykorzystywaliśmy matę do kodowania, tablice multimedialną oraz inne przydasie potrzebne do zakodowania bądź odkoowania poszczególnych zadań. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i przy okazji nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy oraz utrwaliliśmy już poznane wiadomości dotyczące kodowania. Po wykonaniu każdego zadania nasza grupa otrzymała certyfikat 🙂

Z okazji Dnia Listonosza, który obchodzony był we wtorek – 18.10. wybraliśmy się dzisiaj na Pocztę Główną w Tychach. Widzieliśmy m.in. gdzie trafiają paczki; jak sortuje się listy. Zobaczyliśmy, gdzie pracują listonosze. Przy okazji mogliśmy dowiedzieć się na czym polega jego praca. Mieliśmy okazję wcielenia się w jego listonosza – widzieliśmy jego atrybuty (tablet, czapkę, torbę, wózek), a także ważyliśmy paczki na specjalnie przystosowanej do tego wadze.
Udało nam się również pospacerować po pobliskim parku – widzieliśmy rzeźbę Hanny i Kazimierza Wejchertów; pomnik R. Riedla; Pomnik Walki i Pracy (,,Żyrafę”), a także pomnik Niepodległości.
A dodatkową atrakcją był przejazd autobusem oraz trolejbusem. Wycieczka była bardzo udana, to był bardzo fajny dzień! 🙂

Poznajemy pierwsze litery oraz figury geometryczne

Poznaliśmy już pierwsze samogłoski oraz 2 spółgłoski a także przy pomocy linijek zmierzyliśmy czy kwadrat faktycznie ma wszystkie boki tej same długości

Joga w Słoneczkach

Rozpoczęliśmy zajęcia ruchowe z elementami jogi. Na poczatek rozgrzewka, następnie przy pomocy piosenki poznaliśmy nasze pierwsze asany. Znamy już „kobrę, psa z głową w dół, drzewo, statek oraz gwiazdę”. Podczas zajęć świetnie się bawimy!

Dzisiaj wybraliśmy się na krótki spacer na osiedle A. Chcieliśmy zobaczyć z bliska pomnik młodej robotnicy z kielnią. Zadanie wykonane! 🙂

W piątek odwiedził nas muzyk. Pokazał nam różne, ciekawe instrumenty, opowiedział nam o nich, ale również przygotował dla nas koncert muzyczny. Mieliśmy okazję wybrać się w muzyczną podróż do różnych zakątków świata. Dzieci były oczarowane 🙂

Dzisiaj byliśmy na jesiennym spacerze. Wybraliśmy się w celu obserwacji przyrody oraz poznania wybranych atrakcji naszego miasta. Dzisiaj wybraliśmy się do Parku Niedźwiadków – poznaliśmy z bliska 3 niedźwiadki: Misię, Tysia i Gucia. Mieliśmy okazję również zobaczyć fontannę. Nie brakło czasu na zabawę na pobliskim placu zabaw oraz na pozbieranie jesiennych darów (liści i kasztanów). 🙂 🙂

W piątek obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Tego dnia uśmiechów i radości było wiele. Mieliśmy okazję wspólnie się pobawić, zakodować uśmiechniętą buzię, wykonać śmieszną twarz w ramach pracy plastycznej i poddać się cytrynowemu wyzwaniu – próbowaliśmy kawałka cytryny i naszym zadaniem było nie zrobić grymasu na twarzy. Wszystkie dzieci wykazały się odwagą i co więcej wszystkim udało się wykonać zadanie (nie było ani jednej skwaszonej minki 🙂 ) i otrzymać w nagrodę order uśmiechu. To był fajny dzień! Życzymy sobie takiego uśmiechu dzieciaków na co dzień 🙂 🙂

W środę realizowaliśmy zajęcia z projektu ,,Dzieciaki Mleczaki”. Dowiedzieliśmy się m.in. co się kryje w mleku, skąd pochodzi oraz jak można je przetworzyć. Dodatkowo przygotowaliśmy sobie pyszny koktajl bananowy, który ze smakiem wypiliśmy 🙂

04.10. obchodziliśmy Dzień Zwierząt Leśnych. Dzieci miały okazję do wspólnych zabaw w zaaranżowanym ,,lesie” na holu przedszkolnym. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy dotyczących lasu oraz ich mieszkańców.

Dziś kodowaliśmy z matą i Genibotem. Podczas zajęć poznaliśmy grzyby jadalne i trujące. Naszym zadaniem było takie zaprogramowanie robota aby zebrał tylko grzyby jadalne. Poszło nam świetnie!

Dzisiaj mieliśmy okazję poszerzyć swoją wiedzę historyczną. Dowiedzieliśmy się, czym było Powstanie Warszawskie. Zobaczyliśmy prezentację multimedialną na ten temat. Dodatkowo zobaczyliśmy, jak wyglądała Warszawa przed powstaniem, po powstaniu oraz obecnie. Zajęcia były przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!.

Wizyta Pszczelarza

27 września nasze przedszkole odwiedził Pan Pszczelarz wraz ze swoją żoną. Podczas spotkania dowiedzieliśmy sie paru ciekawostek nt życia pszczół. Spotkanie było bardzo ciekawe. Mogliśmy obejrzeć pszczoły w pokazowym ulu oraz każdy z nas próbował w nim odszukać królową która była oznaczona kolorową kropką

Z wizytą w bibliotece

Wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiej biblioteki. Podczas spotkania pani Bibliotekarka opowiedziła nam parę ciekawostek nt. pracy biblioteki i bibliotekarzy oraz przeczytał nam wiersze dot. nadchodzącej pory roku „Jesieni”

Nasza grupa bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ZABAWĄ SZTUKĄ.

FOTORELACJA Z PROJEKTU:

28.09.2022 – „Nietypowy pędzel”

28.10.2022 – „TWAL”

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki

Braliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii ,,Przytul się do drzewa”. Dzięki tej akcji nie tylko pokazaliśmy mądrą postawę leśną, ale i zyskaliśmy coś dla siebie 🙂
#straznicylasow @straznicylasow

W dalszym ciągu zostajemy w temacie ruchu drogowego, dzisiaj rozmawialiśmy o znakach drogowych. Naszą wiedzę utrwalaliśmy podczas zabaw z robotem. Dzisiaj dodatkowo mieliśmy okazję poznać kilka ,,sztuczek” robota ozobota 🙂

Dzisiaj poznawaliśmy pojazdy uprzywilejowane. Na zajęciach mieliśmy okazję tworzyć pojazdy ze specjalnych puzzli, po których później poruszał się robot ozobot.

Słoneczka wybrały się na skrzyżowanie aby obserwować ruch drogowy. W drodze powrotnej odwiedziły bibliotekę i pobliski plac zabaw.

W poniedziałek Słoneczka uczestniczyły w zabawach pod hasłem „Poznajemy zasady ruchu drogowego”

Zajęcia edukacyjne w Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w oddziale terenowym WORD w Tychach.

W czwartek mieliśmy okazję wybrać się do kina sferycznego. Oglądaliśmy bajkę o kosmosie 🙂

NASI SOLENIZANCI 🙂 🙂 🙂