SŁONECZKA 5, 6 – latki

Jesteśmy grupą integracyjną 5 – 6 latków, liczącą 20 osób, w tym 11 chłopaków oraz 9 dziewczynek. Nasza sala znajduje się na
II piętrze. Wychowawcy grupy to p. Kasia oraz p. Ula. Nauczyciele wspomagający w naszej grupie to p. Beata oraz p. Dorota. Jest
z nami również (nieoceniona) pomoc nauczyciela p. Gosia 🙂

ZAMIERZENIA

STAŁE TERMINY KONSULTACJI NAUCZYCIELI GRUPY:
Urszula B. (wychowawca grupy):
poniedziałek 13:00 – 14:00
Katarzyna D. (wychowawca grupy):
I i II piątek msc 7:00 – 8:00
III i IV poniedziałek msc 15:30 – 16:30
Beata Sz. (nauczyciel wspomagający)
:
I i II piątek msc 7:00 – 8:00
III i IV wtorek msc 15:00 – 16:00

MAIL GRUPOWY:
sloneczka@przedszkole10tychy.pl
Informujemy, iż nauczycielki odpowiadają na maile w godzinach pracy przedszkola z wyłączeniem godzin pracy z dziećmi
w grupie.

OGŁOSZENIA

Ogłoszenie
23.03.2023r. (tj. czwartek) w naszym przedszkolu zostaną wykonane zdjęcia do TABLO. W tym dniu uprzejmie prosimy o odpowiedni strój.

OGŁOSZENIE
Dnia 14.03.2023r. (tj. wtorek) wybieramy się na koncert do Szkoły Muzycznej. Koncert odbędzie się o godz. 10:30.

OGŁOSZENIE
10.03.2023 (tj. piątek) o godz. 11:00 wybieramy się na seans do Groty Solnej ,,Świat Solny” (Ul. Damrota 66). Prosimy o dostarczenie dodatkowej pary skarpetek. Koszt wyjścia to 100 zł na grupę (koszt za dziecko jest uzależniony od ilości dzieci biorących udział w seansie).

OGŁOSZENIE
Dnia 13.02.2023r. (tj. poniedziałek) wybieramy się do Teatru Małego na spektakl pt. ,,Plastusiowy Pamiętnik”. Spektakl odbędzie się o godz. 10:15.
Koszt biletu to 24 zł.

OGŁOSZENIE

Dnia 10.02.2023 r. (tj. piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Zabawa będzie kierowana przez wodzireja, a po obiedzie odwiedzi nas Iluzjonista. Tego dnia również będą wykonywane zdjęcia przez fotografa.

OGŁOSZENIA

  1. Dnia 01.02.2023r. o godzinie 11:30 wybieramy się do Teatru Małego na zwiedzanie Teatru. Obiad tego dnia zostanie podany później, ok. 13:00.
  2. W ramach udziału naszej grupy w programie ,,Spokój i uważność żabki” śniadania w tych dniach (03.02.;10.02.;17.02.;24.02.; 03.03.) będzie podane wcześniej, o godz. 8:30.
  3. Dnia 09.02. (tj. czwartek) o godz. 8:50 odbędzie się próba generalna występu w Teatrze Małym, dlatego tego dnia bardzo prosimy, aby dzieci przyprowadzić do przedszkola do 8:00. 

OGŁOSZENIE

W dniu 13.01.2023 (tj. piątek) o godz. 10:00 odbędzie się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Bardzo prosimy, aby dzieci tego dnia były ubrane elegancko. Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków
dzieci z grupy ,,Słoneczka”.

Życzymy Państwu zadowolenia i satysfakcji z podejmowanych wyzwań.
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

przyniesie spokój, wytchnienie i radość.
Każda chwila świąt Bożego Narodzenia niech żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Państwa zdrowiem, pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku
!

OGŁOSZENIE
W dniu 05.01.2023 (tj. czwartek) o godz. 15:30 odbędzie się zebranie rodziców grupy ,,Słoneczka”.

Serdecznie zapraszamy

KONKURS RODZINNY

Zapraszamy całe Rodziny do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową!

Forma pracy: przestrzenna
Wymiar: dowolny
Materiały i technika: dowolna za wyjątkiem materiałów sypkich
Termin składania prac do 05.01.2023
u Pań z grupy Słoneczka.

Praca powinna być podpisana – imieniem
i nazwiskiem dziecka oraz nazwą grupy,
do której uczęszcza dziecko.

     Liczymy na Państwa ciekawe pomysły!!!

OGŁOSZENIA
Dnia 21.12.2022r. odbędzie się Wigilia Przedszkolna. Prosimy, aby tego dnia dzieci ubrały się elegancko. Mile widziany opłatek 🙂 

Bardzo prosimy o dostarczenie jednej – jednobarwnej, beż żadnych wzorków skarpetki (najlepiej w kolorze białym) – będzie nam ona potrzebna do wykonania ozdoby świątecznej. Bardzo prosimy o dostarczenie skarpetek do końca tygodnia (tj. do 16.12.) 

Szanowni Państwo,
w ramach programu własnego ,,Piękna Nasza Polska Cała”, który realizujemy w grupie chciałybyśmy przygotować w naszej sali kącik regionalny pt. „Dawniej i dziś” w ramach budzenia zainteresowania i szacunku do przedmiotów i pamiątek z dawnych lat.

W związku z tym kierujemy do Państwa gorącą prośbę: jeżeli ktoś z Państwa posiada w domu jakieś rzeczy, które pasowałyby do naszego kącika (np. widokówki; zdjęcia; książki; drobne akcesoria) serdecznie prosimy o dostarczenie ich do przedszkola. Nasz kącik będzie wyeksponowany w określonym czasie, także oczywiście wszystkie dostarczone przez Państwa rzeczy zostaną później zwrócone.

OGŁOSZENIA
Dnia 15.11.2022 (tj. wtorek) odbędzie się wycieczka do Teatru Małego na spektakl pt.: ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Spektakl odbędzie się o godz. 10:15. Koszt biletu to 24 zł.

Dnia 29.11.2022 (tj. wtorek) odbędzie się wycieczka do Kopalni Guido w Zabrzu. Tego dnia śniadanie zostanie podane wcześniej, o godz. 7:50. Natomiast wyjazd planujemy ok. godz. 8:20. Planowany powrót ok. godz. 12:00. Bardzo prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci w tym dniu.

Drodzy Rodzice!
Dnia 27.10.2022r. (tj. czwartek) o godz. 15:30 odbędzie się zebranie rodziców podsumowujące obserwację wstępną dzieci.

DRODZY RODZICE!

W piątek (tj. 21.10.) wybieramy się na wycieczkę na Główną Pocztę w Tychach. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 10:00, dlatego śniadanie tego dnia zostanie podane wcześniej, tj. o godz. 8:40.
Będziemy podróżować komunikacją miejską, dlatego bardzo prosimy o punktualność.
Przypominamy również o tym, aby dostosować ubiór dziecka do pogody.

OGŁOSZENIE

Dnia 07.10.2022r. (tj.piątek) będziemy obchodzić DZIEŃ UŚMIECHU 😊 😊 😊 Dlatego bardzo prosimy, aby dzieci tego dnia ubrane były na żółto (w miarę możliwości).

Szanowni Rodzice!
W ramach udziału w projekcie ogólnopolskim ,,Dzieciaki Mleczaki” zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi przepisami oraz ciekawostkami na temat produktów mlecznych 🙂

OGŁOSZENIE

Dnia 09.09.2022 (tj. piątek) wybieramy się na zajęcia edukacyjne do Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w oddziale terenowym WORD w Tychach.

Zajęcia podzielone są na 3 etapy:

PRELEKCJA
Prelekcja dostosowana do wieku uczestników: poruszane są tematy dotyczące m.in. bezpiecznego poruszania się pieszych oraz właściwych postaw i zachowania na drodze.

SYMULATOR
Aby uatrakcyjnić zajęcia w Centrum zostało wyposażone w symulatory min. przejścia dla pieszych, (wirtualny korytarz, przez który przechodzą dzieci, gdy na ścianach wyświetlane są jadące samochody. W czasie zabawy dzieci uczą się szczególnej ostrożności podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
Każde z przybyłych dzieci uczy się w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy (a w tym m.in. jak szybko i sprawnie wezwać pomoc).

Z racji tego, iż zajęcia odbywać się będą o godzinie 10:00, śniadanie tego dnia będzie podane wcześniej – o godz. 8:50. Bardzo prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci do przedszkola.

Dodatkowo prosimy o dostosowanie ubioru do pogody, gdyż będziemy szli pieszo (proszę zaopatrzyć dzieci w coś przeciwdeszczowego).

Serdecznie witamy po wakacyjnej przerwie naszych Przedszkolaków oraz ich Rodziców! Mamy nadzieję, że wypoczęci
i z uśmiechem na twarzy wrócicie w nasze przedszkolne progi. Wszystkim życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów
w rozpoczynającym się roku szkolnym. Czekamy na Was z niecierpliwością. Do zobaczenia! 🙂

OGŁOSZENIE
Zapraszamy serdecznie Rodziców dzieci z grupy 5 – 6 latków ,,Słoneczka” na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 06.09.2022 (tj. wtorek) o godzinie 15:30.

Drodzy Rodzice!
W ramach propagowania kampanii ,,Przytul Dziecko”, która przypomina światu o tym, jak ważne jest przytulanie swojego dziecka zachęcamy do zapoznania się z korzyściami płynącymi z przytulania.

GALERIA GRUPOWA

W piątek mieliśmy przyjemność zwiedzić Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach oraz odwiedzić pracownię artystyczną jednego z Naszych Słoneczkowych Rodziców, a w niej dzieci miały okazję tworzyć różne kształty z gliny. To była bardzo fajna wycieczka, jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaproszenie 🙂

Dzisiaj byliśmy na naszym pierwszym seansie w Grocie Solnej 🙂

Dzisiaj bawiliśmy się w ogrodników – sadziliśmy cebulki kwiatków: mieczyków; frezji i irysów. Miejmy nadzieję, że uda nam się wyhodować nasze rośliny 🙂

Dzisiaj zakończyły się ostatnie zajęcia w ramach programu ,,Uważność i spokój żabki”. Dzieci nauczyły się m.in. sztuki oddechu oraz poznały sposoby radzenia sobie z niechcianymi emocjami.

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z robotyki. Dzieci miały możliwość wspólnie zbudować oraz zaprogramować robota.

W środę obchodziliśmy w grupie Dzień Kobiet. Z tej okazji przeprowadziliśmy wybory Miss. Chłopcy wcielili się w rolę jurorów. Przed kandydatkami czekało wiele wyzwań i zadań. Jurorzy wyłonili zwyciężczynie w 8 konkurencjach: Miss Równowagi; Miss Najdłuższego Kucyka; Miss Zgadywanek; Miss Szybkości; Miss Najszybszego Liczenia; Najbardziej Roześmiana Miss; Najbardziej Rozskakana Miss; Najbardziej Rozśpiewana Miss. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i tańców, a na koniec nasi chłopcy wręczyli małym kobietkom podarunki, które dla nich wykonali. To był fajny dzień! 🙂

W piątek próbowaliśmy namalować muzykę. Najpierw dzieci poznały bliżej postać Fryderyka Chopina, a następie próbowały połączyć ekspresję muzyczną z ekspresją plastyczną – malowały nastrój utworu muzycznego. Mieliśmy okazję również namalować wspólny obraz, jednak tylko za pomocą specjalnych kodów – powstało piękne abstrakcyjne dzieło sztuki 🙂

Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Dinozaura 🙂 Dzieciaki miały możliwość obejrzeć film edukacyjny, wspólnie się pobawić, wykonać różnorodne zadania, pokolorować giga dinozaurowy plakat oraz pomalować odlewy gipsowe. To był fajny dzień 🙂

22.02.2023r. w Teatrze Małym odbyły się Impresje Zimowe Przedszkolaków. Dzieciaki zaprezentowały spektakl pt. ,,Magiczny zakątek” – niosący ogromną mądrość. Słoneczka poradziły sobie świetnie! Gratulacje! 🙂

W środę byliśmy w Teatrze Małym w Tychach. Dzieciaki miały okazję pozwiedzać wnętrze, jak i zobaczyć, co kryje się za kulisami oraz stanąć na scenie i wcielić się w rolę aktora.

Rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych, ale również podczas uprawiania sportów i zabaw zimowych. Dzieciaki mogły nabytą wiedzę utrwalać poprzez wykonywanie rozmaitych ćwiczeń, m.in. na macie do kodowania oraz na tablicy multimedialnej 🙂

Ostatnio rozmawialiśmy o sprzętach elektronicznych oraz o tym, czym jest Internet i jak bezpiecznie z niego korzystać. Mieliśmy okazję wspólnie pokodować 🙂 Tworzyliśmy wspólnie tablet oraz aplikacje i programy, które mogłyby się na nim znaleźć. Następnie każdy miał szansę stworzyć własny tablet, a następnie przedstawić go przed całą grupą.

W piątek mieliśmy okazję gościć wyjątkowych Gości – Babcie wraz z Dziadkami. Dzieciaki zaprezentowały przygotowany program artystyczny, wręczyły ręcznie przygotowane podarunki, a następnie miały możliwość spędzić miło czas przy – przygotowanym we współpracy z rodzicami – poczęstunku.
Dzieci spisały się świetnie! To był bardzo przyjemny dzień, spędzony w miłej i rodzinnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za tak liczne przybycie 🙂

Dzisiaj byliśmy na Sportowym Balu Karnawałowym na Stadionie Miejskim. Dzieciaki wyszalały się za wszystkie czasy 🙂
Mieliśmy okazję pobawić się przy muzyce wraz z animatorami, zobaczyć maskotkę GKS-u Tychy oraz spotkać się z Mistrzami.

Ostatnio mieliśmy okazję relaksować się inaczej niż zwykle 🙂 Odpoczywaliśmy przy muzyce relaksacyjnej obserwując różnego rodzaju klepsydry. Dzieci były oczarowane, a przy okazji ćwiczyły koncentrację, skupienie uwagi oraz rozwijały umiejętność wyciszenia się.

Ostatnio wykonywaliśmy różne interaktywne ćwiczenia na tablicy multimedialnej, m.in. kolorowaliśmy i ozdabialiśmy choinkę 🙂

Dzisiaj obchodziliśmy w przedszkolu Wigilię. Porozmawialiśmy sobie o świątecznych zwyczajach, pośpiewaliśmy świąteczne piosenki, słuchaliśmy kolęd. Uczestniczyliśmy w pięknym świątecznym koncercie, a następnie podzieliliśmy się opłatkiem i zjedliśmy uroczysty obiad. To był wyjątkowy magiczny dzień 🙂

Wzięliśmy udział w akcji ,,Jest Robótka”. Wspólnie wykonaliśmy kartki świąteczne dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Niegowie.

Nasze zabawy na „Magicznym Dywanie”

Nasze pierwsze zabawy na śniegu 🙂

Dzisiaj odwiedził nas wyjątkowy gość. Gość, na którego dzieci czekały cały rok – św. Mikołaj. Mogliśmy chwilkę z Nim porozmawiać, posłuchać ciekawych historii, a także zaśpiewać dla Niego piosenkę oraz wręczyć wspólnie przygotowaną wcześniej laurkę. W swoich saniach miał mnóstwo ogromnych worków wypełnionych prezentami. Wśród nich znalazły się również prezenty dla nas – otrzymaliśmy dwa modele klocków magnetycznych, słomkowe klocki konstrukcyjne oraz grę planszową.
To był dla dzieci wyjątkowy dzień, który przebiegał w miłej i wesołej atmosferze. Jesteśmy wdzięczni, że Mikołaj znalazł czas w tym wyjątkowym dniu, aby nas odwiedzić 🙂
Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok! 🙂 🙂 🙂

W poniedziałek mieliśmy przemiłe spotkanie. Odwiedził nas Górnik. Opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy, dzieciaki wspominały to przez cały dzień! Mogliśmy się odwdzięczyć krótkim programem artystycznym. Serdecznie dziękujemy Panie Górniku za spotkanie!

Dzisiaj mieliśmy okazję pobawić się w kodowanie. Pomagał nam w tym robot Photon 🙂

W tamtym tygodniu rozmawialiśmy o Polsce. Dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej na temat Narodowego Święta Niepodległości. Ponadto oglądaliśmy bajkę edukacyjną; robiliśmy narodowe kotyliony oraz uroczyście odśpiewaliśmy hymn 10.11.2022 o godz. 11:11 w ramach akcji ,,Szkoła do Hymnu”.

Codeweekowe zmagania Słoneczek

W dniach 8-23 października nasza grupa uczestniczyła w Europejskim Tygodniu Kodowania. Czekało na nas 10 zadań podczas których wykorzystywaliśmy matę do kodowania, tablice multimedialną oraz inne przydasie potrzebne do zakodowania bądź odkoowania poszczególnych zadań. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i przy okazji nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy oraz utrwaliliśmy już poznane wiadomości dotyczące kodowania. Po wykonaniu każdego zadania nasza grupa otrzymała certyfikat 🙂

Z okazji Dnia Listonosza, który obchodzony był we wtorek – 18.10. wybraliśmy się dzisiaj na Pocztę Główną w Tychach. Widzieliśmy m.in. gdzie trafiają paczki; jak sortuje się listy. Zobaczyliśmy, gdzie pracują listonosze. Przy okazji mogliśmy dowiedzieć się na czym polega jego praca. Mieliśmy okazję wcielenia się w jego listonosza – widzieliśmy jego atrybuty (tablet, czapkę, torbę, wózek), a także ważyliśmy paczki na specjalnie przystosowanej do tego wadze.
Udało nam się również pospacerować po pobliskim parku – widzieliśmy rzeźbę Hanny i Kazimierza Wejchertów; pomnik R. Riedla; Pomnik Walki i Pracy (,,Żyrafę”), a także pomnik Niepodległości.
A dodatkową atrakcją był przejazd autobusem oraz trolejbusem. Wycieczka była bardzo udana, to był bardzo fajny dzień! 🙂

Poznajemy pierwsze litery oraz figury geometryczne

Poznaliśmy już pierwsze samogłoski oraz 2 spółgłoski a także przy pomocy linijek zmierzyliśmy czy kwadrat faktycznie ma wszystkie boki tej same długości

Joga w Słoneczkach

Rozpoczęliśmy zajęcia ruchowe z elementami jogi. Na poczatek rozgrzewka, następnie przy pomocy piosenki poznaliśmy nasze pierwsze asany. Znamy już „kobrę, psa z głową w dół, drzewo, statek oraz gwiazdę”. Podczas zajęć świetnie się bawimy!

Dzisiaj wybraliśmy się na krótki spacer na osiedle A. Chcieliśmy zobaczyć z bliska pomnik młodej robotnicy z kielnią. Zadanie wykonane! 🙂

W piątek odwiedził nas muzyk. Pokazał nam różne, ciekawe instrumenty, opowiedział nam o nich, ale również przygotował dla nas koncert muzyczny. Mieliśmy okazję wybrać się w muzyczną podróż do różnych zakątków świata. Dzieci były oczarowane 🙂

Dzisiaj byliśmy na jesiennym spacerze. Wybraliśmy się w celu obserwacji przyrody oraz poznania wybranych atrakcji naszego miasta. Dzisiaj wybraliśmy się do Parku Niedźwiadków – poznaliśmy z bliska 3 niedźwiadki: Misię, Tysia i Gucia. Mieliśmy okazję również zobaczyć fontannę. Nie brakło czasu na zabawę na pobliskim placu zabaw oraz na pozbieranie jesiennych darów (liści i kasztanów). 🙂 🙂

W piątek obchodziliśmy Dzień Uśmiechu. Tego dnia uśmiechów i radości było wiele. Mieliśmy okazję wspólnie się pobawić, zakodować uśmiechniętą buzię, wykonać śmieszną twarz w ramach pracy plastycznej i poddać się cytrynowemu wyzwaniu – próbowaliśmy kawałka cytryny i naszym zadaniem było nie zrobić grymasu na twarzy. Wszystkie dzieci wykazały się odwagą i co więcej wszystkim udało się wykonać zadanie (nie było ani jednej skwaszonej minki 🙂 ) i otrzymać w nagrodę order uśmiechu. To był fajny dzień! Życzymy sobie takiego uśmiechu dzieciaków na co dzień 🙂 🙂

W środę realizowaliśmy zajęcia z projektu ,,Dzieciaki Mleczaki”. Dowiedzieliśmy się m.in. co się kryje w mleku, skąd pochodzi oraz jak można je przetworzyć. Dodatkowo przygotowaliśmy sobie pyszny koktajl bananowy, który ze smakiem wypiliśmy 🙂

04.10. obchodziliśmy Dzień Zwierząt Leśnych. Dzieci miały okazję do wspólnych zabaw w zaaranżowanym ,,lesie” na holu przedszkolnym. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy dotyczących lasu oraz ich mieszkańców.

Dziś kodowaliśmy z matą i Genibotem. Podczas zajęć poznaliśmy grzyby jadalne i trujące. Naszym zadaniem było takie zaprogramowanie robota aby zebrał tylko grzyby jadalne. Poszło nam świetnie!

Dzisiaj mieliśmy okazję poszerzyć swoją wiedzę historyczną. Dowiedzieliśmy się, czym było Powstanie Warszawskie. Zobaczyliśmy prezentację multimedialną na ten temat. Dodatkowo zobaczyliśmy, jak wyglądała Warszawa przed powstaniem, po powstaniu oraz obecnie. Zajęcia były przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!.

Wizyta Pszczelarza

27 września nasze przedszkole odwiedził Pan Pszczelarz wraz ze swoją żoną. Podczas spotkania dowiedzieliśmy sie paru ciekawostek nt życia pszczół. Spotkanie było bardzo ciekawe. Mogliśmy obejrzeć pszczoły w pokazowym ulu oraz każdy z nas próbował w nim odszukać królową która była oznaczona kolorową kropką

Z wizytą w bibliotece

Wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiej biblioteki. Podczas spotkania pani Bibliotekarka opowiedziła nam parę ciekawostek nt. pracy biblioteki i bibliotekarzy oraz przeczytał nam wiersze dot. nadchodzącej pory roku „Jesieni”

Nasza grupa bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ZABAWĄ SZTUKĄ.

FOTORELACJA Z PROJEKTU:

28.09.2022 – „Nietypowy pędzel”

28.10.2022 – „TWAL”

14.12.2022 – „Olejowe odkrywanki”

16.12.2022 – „Monochromatyzm”

03.03.2023 – „Zakodowany obraz”

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki

Braliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii ,,Przytul się do drzewa”. Dzięki tej akcji nie tylko pokazaliśmy mądrą postawę leśną, ale i zyskaliśmy coś dla siebie 🙂
#straznicylasow @straznicylasow

W dalszym ciągu zostajemy w temacie ruchu drogowego, dzisiaj rozmawialiśmy o znakach drogowych. Naszą wiedzę utrwalaliśmy podczas zabaw z robotem. Dzisiaj dodatkowo mieliśmy okazję poznać kilka ,,sztuczek” robota ozobota 🙂

Dzisiaj poznawaliśmy pojazdy uprzywilejowane. Na zajęciach mieliśmy okazję tworzyć pojazdy ze specjalnych puzzli, po których później poruszał się robot ozobot.

Słoneczka wybrały się na skrzyżowanie aby obserwować ruch drogowy. W drodze powrotnej odwiedziły bibliotekę i pobliski plac zabaw.

W poniedziałek Słoneczka uczestniczyły w zabawach pod hasłem „Poznajemy zasady ruchu drogowego”

Zajęcia edukacyjne w Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w oddziale terenowym WORD w Tychach.

W czwartek mieliśmy okazję wybrać się do kina sferycznego. Oglądaliśmy bajkę o kosmosie 🙂

NASI SOLENIZANCI 🙂 🙂 🙂