BIEDRONKI 3, 4 – latki

CZERWIEC W BIEDRONKACH

MAJ W BIEDRONKACH

KWIECIEŃ W BIEDRONKACH

MARZEC W BIEDRONKACH

LUTY W BIEDRONKACH

STYCZEŃ W BIEDRONKACH

GRUDZIEŃ W BIEDRONKACH

LISTOPAD W BIEDRONKACH

PAŻDZIERNIK W BIEDRONKACH

WRZESIEŃ W BIEDRONKACH

SPRAWY BIEŻĄCE

Wszystkim „Biedronkom”  i ich Rodzicom życzymy wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji, dużo słońca, udanego i bezpiecznego wypoczynku!
Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil, interesujących podróży oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

GALERIA

Wielkimi krokami zbliżamy się do upragnionych WAKACJI!!! Zanim jednak wyruszymy w podróż, warto przypomnieć sobie zasady ruchu drogowego. Dzisiaj (29.06) „Biedronki” ćwiczyły przejście po pasach, później spotkały się ze STRAŻNIKIEM MIEJSKIM na pogadance dotyczącej bezpieczeństwa w czasie wakacji.

W środę – 22.06 – odwiedzili naszą grupę niezwykli goście – RODZICE TYMKA. Na zajęciu, które trwało ponad dwie godziny poznaliśmy niektóre tajniki zawodu ARCHITEKTA. Każda z czterech grup najpierw zaprojektowała przedszkole marzeń (przedszkole zamek, przedszkole jajko, przedszkole na wodzie i przedszkole na drzewie), a później – przy pomocy zaproszonych gości i pań z grupy – wykonała swój projekt.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom Tymusia za poświęcony dla nas czas!!!

Niesamowity dzień przeżyły dzisiaj (14.06) „Biedronki” w Zagrodzie i Ogrodnictwie Niezłe Ziółka w Mikołowie.

Fotorelacja mówi sama za siebie:0)

30.05 „Biedronki” gościły w kolejnej bibliotece. Tym razem zwiedzaliśmy Bibliotekę Miejską Filia nr 3, gdzie dzieci posłuchały bajki o Franklinie, dowiedziały się, że można tutaj wypożyczyć nie tylko książki, ale i gazetki oraz gry planszowe.

Wizyta „Biedronek” w Bibliotece Pedagogicznej w Tychach

W dniu 26.05.2022 r. odwiedziliśmy Bibliotekę Pedagogiczną w Tychach. Panie bibliotekarki przygotowały dla nas ciekawostki o słoneczniku- były zagadki, garść wiedzy, doświadczenia i piękna bajka „O pyszałkowatym słoneczniku”.

„Wiosenna łąka kusi kolorami, wiosenna łąka kusi zapachami…”.

Dzisiaj (12.05) odwiedziliśmy pobliską łąkę, a na niej wykonaliśmy śliczne ramki przyrodnicze.

11.05 gościliśmy w przedszkolu Pana Miłosza, tym razem na żywo – a nie jak codziennie w magnetofonie :0)

Spacerkiem po Tychach

Wizyta Biedronek w Parku Niedźwiadków

Fotogaleria z kolejnych zajęć z Panią Iwonką w ramach programu własnego „Pani Wiaderko w Biedronkach”:

Gratulujemy Tomkowi zajęcia III miejsca w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym „Tychy oczami najmłodszych- moje ulubione miejsce w Tychach” organizowanym przez Przedszkole nr 3.

Na zajęciach w ramach programu własnego „Pani Wiaderko w Biedronkach” mogły zamienić się w superbohatera.

Zajęcia z zastosowaniem metody Attention Autism  polegają  na skupieniu się głównie na pracy nad koncentracją uwagi w grupie, nie dlatego, że jest to łatwiejsze, czy tańsze wyjście, ale dlatego, że jest to najlepsza i najdogodniejsza sytuacja uczenia się relacji z drugim człowiekiem – komunikacji, czekania na swoją kolej, współdziałania. W końcu w codziennym życiu dzieci bez przerwy muszą radzić sobie w sytuacjach grupowych – sklep, park, przedszkole, szkoła itp. Dlatego też w czwartek (28.04) gościliśmy w grupie, kolejny raz, „Panią Wiaderko” :0). Tym razem zabawa skupiała się wokół owadów łąkowych: oglądaliśmy biedronkę i pszczołę, które kręciły się jak bączki; zaczarowaliśmy balonową pszczołę, która urosła nam dzięki pomocy octu i sody; przy pomocy mąki powstały motyle z dłoń, a na koniec zajęcia każde dziecko wykonało włochatą gąsienicę z plasteliny i patyczków.

21.04 odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu własnego: „Pani Wiaderko w Biedronkach„. Na zajęciu powstała kolorowa tęcza oraz ćwiczyliśmy celność – polewając wieżę z kubków strumieniem wody.

Tuż przed świętami (14.04 ) w naszej grupie odbyły się warsztaty wielkanocne. „Biedroneczki” przygotowały dla Swoich bliskich świąteczne upominki: kartki z życzeniami, popcornowego baranka, kurczaczka oraz zająca z tektury oraz gipsowe jajko. Poniżej efekt pracy dzieci:

Kolejne spotkanie z „Panią Wiaderko„. Na zajęciach w czwartek (7.04) powstała brokatowa rakieta oraz kolorowa galaktyka.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dinozaura Biedronki wzięły udział w konkursie plastycznym „Przybornik- dinozaur”. Tym razem pracę na konkurs wykonali: Tomek, Hania S., Filip, Tymon, Natalia- zwycięzcami zostali Zuzia K. oraz Oliwier G.- gratulujemy:)

31.03 odbyły się kolejne zajęcia z Panią Iwonką w ramach programu własnego „Pani Wiaderko w Biedronkach„, wspomagającego umiejętność skupienia uwagi i koncentracji. Tym razem powstały balonowe zające z konfetti oraz śmieszne zajęcze fryzury.

Wiejskie klimaty w Biedroneczkach

Kolejny raz reprezentanci naszej grupy stanęli na podium konkursowym.

Tym razem Pola i Blanka zaśpiewały piosenkę ” You Are My Sunshine” i zajęły III miejsce w konkursie organizowanym przez Przedszkole nr 6 w Tychach.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Zabawy Biedronek na magicznym dywanie

Zabawy ruchowe Biedronek na holu przedszkolnym z wykorzystaniem klocków rehabilitacyjnych

Wiosna zawitała do naszego kącika przyrodniczego

Biedroneczki poznały budowę kwiatu i posadziły bratki:)

22 marca, z okazji , „Biedroneczki” poznały właściwości wody, sposoby mieszania barw, wykonały pracę plastyczna, a na koniec zajęcia powstały „kropelkowe” portrety.

W ramach tematyki tygodnia „Dbamy o zdrowie na przedwiośniu” Biedroneczki przygotowały zdrowe przekąski- owocowe szaszłyki.

Było bardzo smacznie i zdrowo:)

Biedroneczkowe zabawy:)

Uwielbiamy spędzać czas w sali doświadczeń świata

Z okazji DNIA KOBIET, chłopcy z naszej grupy przygotowali dla dziewczynek miłe upominki w postaci naszyjnika lub bransoletki. Dziewczyny były zachwycone! Dziękujemy !!!

Dumni zwycięzcy miedzyprzedszkolnego konkursu recytatorskiego organizowanego przez Przedszkole nr 11.

Jeszcze raz GRATULUJEMY!!!

Bal piżamowy

W tym dniu w przedszkolu królowały piżamy- były tańce, zagadki, wspólne zabawy i czytanie książeczek:)

Miesiąc luty zakończyliśmy obchodami „Dnia dinozaura” . Były dinusiowe piosenki, zagadki i zabawy.

17 lutego obchodziliśmy w grupie „Dzień kota”. Do zabawy zaprosiliśmy nawet naszego grupowego krasnala Hałabałę. Były tańce, zabawy, zagadki i „kocie” prace plastyczne.

Bal karnawałowy to dla przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. 
11 stycznia 2022 r. sala przedszkolna oraz holl wyglądały bajecznie i kolorowo, a wszystkie dzieci (przebrane w przepiękne bajkowe kreacje)  uczestniczyły z wielką ochotą we wspólnych zabawach w takt skocznej i rytmicznej muzyki.

Uczestnicy konkursu plastycznego, z okazji Mikołajek, organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny okazali się także jego zwycięzcami. Gratulujemy wygranej: Poli, Zuzi, Tymkowi i Filipowi !!!

WIGILIA W BIEDRONKACH

Rozstrzygnięcie akcji „Ile waży św. Mikołaj?”

Dziękujemy serdecznie za udział w konkursie charytatywnym „Ile waży Św. Mikołaj?”.

Zwycięzcami naszej grupowej zbiórki zostali: Tomek, Borys, Oliwier
i Pola- GRATULUJEMY!

Nasz Mikołaj waży 14,764 kg:)

Mikołajkowe zajęcia z Panią Wiaderko

Spotkanie z górnikiem

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż, więc Biedronki rozpoczęły przygotowania od pieczenia pierniczków

Rozpoczęliśmy od przygotowania wszystkich potrzebnych składników, następnie wszystko starannie odmierzyliśmy, połączyliśmy składniki i zaczęło się wyrabianie ciasta- uff, wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, ze to ciężka praca. Później już tylko rozwałkowaliśmy ciasto, wycięliśmy różne kształty i tak przygotowane pierniczki ułożyliśmy na blachę. Następnie pierniczki powędrowały do piekarnika i po paru minutach podziwialiśmy nasze piękne pierniczki:)

6 grudnia w Biedronkach to oczywiście oczekiwanie na ważnego gościa.

Z samego rana zabraliśmy się do pracy, by przygotować niespodziankę dla św. Mikołaja- jego portret:)

Później było wyczekiwanie na Gościa

Oczywiście Św. Mikołaj odwiedził nasze przedszkole, bo chodzą tutaj same grzeczne dzieci:)

Było również wspólne zdjęcie z Mikołajem
no i PREZENTY:) Dziękujemy Św, Mikołaju:)

Reprezentanci naszej grupy: Alek, Blanka, Pola i Zuzia, brali udział w I Przedszkolnym Konkursie Piosenki Jesiennej organizowanym przez SP – 36. Naszym „Biedroneczkom” udało się zdobyć w nim I miejsce. GRATULUJEMY!!!

30.11 w naszej grupie odbyły się tradycyjne „Andrzejki”. W tym dniu towarzyszyły nam konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. „Biedroneczki” z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w zabawach.
Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

25 listopada w naszej grupie obchodziliśmy bardzo ważne święto: „Dzień Pluszowego Misia”.
Do przedszkola w tym dniu przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe i wprost bajecznie kolorowe . Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Dzieci wykazały się także sprawnością, przeszły misiowe tory przeszkód, a na koniec brały udział w misiowym quizie. Pod koniec zajęć, chętne dzieci, pozowały w „misiowej” foto budce.

9  listopada obchodziliśmy w grupie  „Dzień Jeża”. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. „Biedronki” dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy. Ponadto nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż”. Na zakończenie wspaniałego dnia wykonały jeżyki z  ziemniaka i makaronu.

Dzisiaj odwiedziła nas Pani Jesień- zatańczyła przy pięknej jesiennej piosence

Przeczytała wiersze o tematyce jesiennej

Przyniosła kosz pełen darów jesieni. Z zaciekawieniem oglądaliśmy warzywa, liście, orzechy a nawet piękne grzybki wykonane z kasztanów:)

I do końca dnia bawiliśmy się pozostawionymi w przedszkolu darami

Wykonaliśmy prace plastyczne

Biedronki zaśpiewały Pani Jesieni piosenkę pt. „Idzie Pani Jesień”

A na koniec Pani Jesień zdradziła, że jest …babcią Poli:)

Serdeczne podziękowania dla Babci Poli za wizytę i za moc atrakcji. DZIĘKUJEMY:)

Z wizytą w bibliotece

Zabawy z wiatrakiem matematycznym

Język angielski w przedszkolu

W poniedziałek 25 października gościliśmy w przedszkolu zespół regionalny Urbanowiczanki. Wysłuchaliśmy pięknych pieśni śpiewanych w gwarze śląskiej przy akompaniamencie akordeonu. Wspólnie zatańczyliśmy i dowiedzieliśmy się jak dawniej ubierały się nasze babcie i prababcie:)

Serdeczne podziękowania dla mamy Oliwiera za poświęcony dzieciom czas i za piękne bajki:)

Spacer pod Pomnik Powstańca Śląskiego w Tychach

Wycieczka „Biedronek” do Kolejkowa w Gliwicach (20.10.2021 r.)

Poniżej przedstawiamy fotorelację z naszej wyprawy przez wspaniały świat miniatur. Podziwialiśmy sceny z życia mieszkańców Kolejkowa w otoczeniu budowli z terenu Śląska. Na makiecie oglądaliśmy m.in. dworzec kolejowy w Gliwicach, zamek w Będzinie, Nikiszowiec, Katowice. W świecie miniatur zmianie ulegają pory dnia- dzień trwa 9 minut, a noc 4 minuty. Po zachodzie słońca zapalają się latarnie oraz światła w mieszkaniach miniaturowych mieszkańców. Po makiecie poruszają się pociągi, samochody, a nawet pływa statek:)

Serdeczne podziękowania dla Mamy Tomka za miłe chwile podczas czytania książek

składają Biedronki oraz wychowawcy

Akademia Świadomego Rodzica – „Bezpieczeństwo dziecka  w sieci i higiena cyfrowa” 

Zapraszamy na webinar dedykowany rodzicom dzieci przedszkolnych i uczniów edukacji wczesnoszkolnej .Tym razem z gościnnym udziałem specjalistki logopedii p. Danuty Turoń, która wyjaśni aspekt wpływu mediów na rozwój mowy dziecka. Spotkanie odbędzie się 21 października 2021 r., początek o godz. 17.00 na platformie Zoom .

Poniżej link dostępu, pokój webinarowy zostanie otwarty o godz. 16.55. Po webinarze – możliwość konsultacji indywidualnych z pedagogami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tychach. Zapraszamy! 

Spotkanie prowadzi :Weronika Zawisza-Grzanka (pedagog, trener edukacji)

Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/79050546128?pwd=T3pYOStUNzlwQm9aYVdsR0dJaVo4UT09

Serdeczne podziękowania, od wychowawców, dla „Biedroneczek” i Ich Rodziców za śliczne FLOWER BOXY z kompozycją z mydlanych kwiatów!!!

Ostatni w tym tygodniu – dzień kodowania (15.10). Dzisiaj połączyliśmy kodowanie ze Światowym Dniem Mycia Rąk oraz programem „WIRUSOOCHRONA” ( #lekcjaHigieny #Wirusoochrona).

„Biedroneczki” odpowiedziały na pytania:

Dlaczego należy myć ręce?

Co to są zarazki?

Kiedy należy myć ręce?

Czy mydło jest potrzebne aby dokładnie umyć ręce?

Jak należy myć ręce? – Ustaliliśmy etapy mycia rąk.

Kolejny CERTYFIKAT

Czwartek (14.10) i „Biedronki ” kodują dalej. Tym razem trzeba było wykonać „kompot” owocowy i umieścić w nim tyle owoców danego gatunku, ile wskazywał obrazek. BRAWO WY!

13.10 (środa) i kolejny dzień kodowania. „Biedroneczki” starały się dopasować owoc do konkretnego kodu: duży-mały/ czerwony-zielony-żółty/jabłko-gruszka-śliwka. Oczywiście udało się!!!

Kolejny dzień (12.10) kodowania w grupie „Biedronki”. Dzisiaj urządziliśmy przyjęcie dla misiów i rozłożyliśmy zastawę stołową, najpierw według poszczególnych kolorów, później według odpowiedniego kodu. BRAWO!!!

Zadanie wykonano w 100%.

Za wykonanie zadania otrzymaliśmy certyfikat.

KODOWANIE CZAS ZACZĄĆ!

Drodzy Rodzice. Dzisiaj (11.10) „Biedroneczki” rozpoczęły swoją przygodę z kodowaniem. W ramach #CodeWeek2021 oraz Dnia Drzewa ułożyły wg instrukcji jesienne drzewo na macie do kodowania. BRAWO!

Praca zespołowa Biedronek.

Wspólnie budujemy drzewa z klocków.

Oto efekt pracy obu zespołów:)

WIZYTA PSZCZELARZY

Zaproszeni pszczelarze przybyli w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywieźli w specjalnym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Dzieci miały możliwość spróbowania pyłku pszczelego oraz miodu, którego z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe. Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.

Odszukać królową pszczół nie było łatwo, ale udało się- to ta pszczółka z niebieską kropeczką:)

Pantomima w „Biedronkach”

Podczas zajęć dzieci zostały podzielone na dwa zespoły. Pierwsza grupa wcielała się w drzewa a druga musiała się przedzierać przez ten gęsty las.

UWAGA!!!!

Drodzy Rodzice! Nastąpiła zmiana w godzinach zajęć KARATE.

Będą one się odbywały w naszej grupie w każdy PIĄTEK o godzinie 13.30

7.10 w przedszkolu gościli dzielnicowi naszego rejonu. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Funkcjonariusze  policji przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz prawidłowego przejścia przez jezdnię. Dzieci poznały korzyści jakie wynikają z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.
Największym zainteresowaniem cieszyły się wśród przedszkolaków opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego.

4.10 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne pt. – „Wirujące farby”. Podczas zajęć dzieci poznały kolory podstawowe oraz dowiedziały się jak powstają kolory pochodne. Nauczyły się co to za siła, która ciągnie wszystko w dół i dlaczego mogą spaść z karuzeli gdyby się nie trzymały. Przedszkolaki korzystały z maszyny do mieszania farb, każde dziecko własnoręczne wykonało swój obraz wykorzystując wyjątkowe farby i kręcące się urządzenie.

30.09 – DZIEŃ CHŁOPAKA-były wspólne tańce, zabawy i konkursy

W ramach programu „WIRUSOOCHRONA” (#lekcjaHigieny #Wirusoochrona) „Biedroneczki” zapoznały się w czasie kilku zajęć z powiedzeniem „W zdrowym ciel – zdrowy duch”; porozmawiały o katarze i sposobach jego zapobiegania oraz sposobami postepowania w czasie jego występowania; próbowały dostosować ubrania do panujących warunków atmosferycznych.

Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie...- tak zaczęło się nasze przedstawienie.

Podczas drugiego odczytania wiersza, dzieci miały za zadanie układać sylwety bohaterów.

Wszystkie Biedroneczki świetnie sobie z tym zadaniem poradziły:) Gratulujemy!

BIEDRONKI SAMODZIELNIE PRZYGOTOWUJĄ SOK Z MARCHEWEK I JABŁEK

28.09 – ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

24.09 – SPOTKANIE Z PERKUSISTĄ

20.09 – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Tydzień wiedzy o ruchu drogowym

Spacerkiem po okolicy

15.09 – DZIEŃ KROPKI

Uwaga Rodzice

Nastąpiła zmiana terminów:

Spotkanie z muzykiem – perkusistą przeniesione zostało na dzień 24.09.2021 r natomiast zajęcia z cyklu „Wirujące farby” odbędą się 04.10.2021r.

Szanowni Rodzice,
Ministerstwo Edukacji i Nauki w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, proponuje pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Można również skorzystać z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl