BIEDRONKI 4, 5 – latki

ZAMIERZENIA

STYCZEŃ w Biedronkach

GRUDZIEŃ w Biedronkach

LISTOPAD w Biedronkach

PAŹDZIERNIK w Biedronkach

WRZESIEŃ w Biedronkach

OGŁOSZENIA

TERMINY COTYGODNIOWYCH KONSULTACJI DLA RODZICÓW:

Gabriela Moś (wychowawca) – każda środa miesiąca godz.15:30-16:30

Katarzyna Szablak (wychowawca) – każdy wtorek miesiąca godz. 15:30-16:30

Iwona Malara (nauczyciel wspomagający) – I i III wtorek miesiąca godz.10:00-11:00 , II i IV wtorek miesiąca godz.15:00-16:00

MAIL GRUPOWY:

biedronki@przedszkole10tychy.pl

(Nauczyciele odpowiadają na maile w godzinach pracy przedszkola z wyłączeniem godzin pracy z dziećmi w grupie.)

GALERIA

11.01.23 i 18.01.23

Pierwsze zajęcia jogi za nami! Bawiliśmy się pompomami, wykonywaliśmy ćwiczenia oddechowe z bańkami mydlanymi, masowaliśmy się kłującymi piłeczkami, słuchaliśmy fragmentów książki „Moja pierwsza joga. Etykieta małego jogina”, wykonywaliśmy asany z piosenką „To moja joga” (https://youtu.be/VTq3zm1Kd10) oraz ćwiczyliśmy uważność z małą żabką (https://youtu.be/h6h5XdU9690).

09.01.23

Wizyta w Teatrze Małym

W poniedziałek Biedroneczki zwiedzały teatr. Przyglądały się pracy pana oświetleniowca, wykonywały prace kreatywne, zajrzały do garderoby i wprawiały się w sztuce aktorskiej na scenie.

4.01 odbyły się ostatnie zajęcia w ramach Programu Własnego: „Uważność Kajo w kosmosie, czyli bliższe i dalsze podróże na planety emocji”. „Biedroneczki” przypomniały sobie historie jakie spotkały głównego bohatera i nazwy wszystkich poznanych planet, które odwiedziły wraz z Kajo: planetę MĄDROŚCI, planetę ODDECHU, planetę ŚWIADOMOŚCI, planetę UWAŻNOŚCI, planetę PEWNOŚCI SIEBIE, planetę REGULACJI, planetę CZASU/JOGINÓW oraz planetę ŻYCZLIWOŚCI. Utrwaliły również nazwy bardzo nietypowych instrumentów, z którymi spotykały się na zajęciach: bęben oceaniczny, kalimba, kij deszczowy oraz dzwonki wietrzne.

6.12.

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej wyczekiwanych  przez dzieci dni  w roku, które od samego rana z wielką niecierpliwością nasłuchiwały dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Biedroneczki zaśpiewały przygotowaną dla gościa piosenkę, rozmawiały z Mikołajem i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj opowiedział historię biskupa z Bari, który wsławił się pomocą biednym i potrzebującym, wręczył dzieciom wspaniałe prezenty i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze inne dzieci😊

Do zobaczenia za rok!

5.12 gościliśmy w naszym przedszkolu GÓRNIKA. Wysłuchaliśmy opowieści górniczych o pracy w kopalni, posłuchaliśmy programu artystycznego przygotowanego przez grupy „Jagódki” i „Słoneczka”. Sami zaśpiewaliśmy gościowi piosenkę „Pospieszny pociąg”, a Alek powiedział wiersz „Pan Hilary” w śląskiej gwarze.

2.10 „Biedronki” odwiedziły grotę solną „ŚWIAT SOLNY”, gdzie – w wyjątkowym mikroklimacie wpływającym na zdrowie skóry, układu krwionośnego oraz układu oddechowego – mogły się zrelaksować i pobawić.

„ Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze.”

Przychodząc dzisiaj (30.11)  do przedszkola, każdy z nas przyniósł ze sobą dobry humor i mnóstwo energii. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii gdzie mogliśmy poznać kolejne wróżby, tańczyć w rytm naszych ulubionych piosenek oraz wspólnie bawić się z kolegami. Poznaliśmy symbole andrzejek, a magiczna, kolorowa kula i kolorowe światełka, zamieniły naszą salę w tajemniczą komnatę. Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

„Każdy kocha misia, bo miś pluszowy to jest to! Misiu miękki jak poduszka, wezmę na noc go do łóżka. Przytulanka, usypianka, wezmę misia na kolanka. Uwielbiaj go dzieciaki i kochają swe pluszaki.

25.11 – jak co roku – obchodziliśmy święto PLUSZOWEGO MISIA. W czasie zabaw, zagadek i tańców towarzyszyły nam nasze kochane maskotki.

WIZYTA BIEDRONEK W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W TYCHACH na zajęciach „Jak gwiazdka z nieba zamieniła się w śnieżynkę? O tym, jak rozwijamy się dzięki ciekawości świata”;

W środę (23.11) wyjechaliśmy na wycieczkę do Brennej. W czasie słodkich warsztatów regionalnych „Lukrem malowane” wyrabialiśmy ciasto na pierniki, wykrawaliśmy kształty i malowaliśmy pierniczki lukrem. W czasie góralskiej gawędy dowiedzieliśmy się jaka jest różnica między fujarką a fletem, co to są multanki oraz zobaczyliśmy jak wyglądają maski karnawałowe. Najlepsza atrakcja czekała na końcu – można było pokarmić łakome kózki.

Teatrzyk cieni, to niezła zabawa. W piątek na jego podstawie poznaliśmy „Legendę o smoku wawelskim” , a po przedstawieniu każdy chciał opowiedzieć swoją własna bajkę .Zajęcie zakończyło się pracą plastyczno-techniczną – każda „Biedroneczka” wykonała swojego własnego smoka.

Kolejne przygody z KAJO za nami. W środę (16.11) „Biedroneczki” odwiedziły PLANETĘ PEWNOŚCI SIEBIE, a na zakończenie zajęcia wykonały swojego własnego, skarpetkowego lub rękawiczkowego – WSPIERACZA.

Kosmiczne podróże z Kajo

Właśnie dzisiaj (9.11) dotarły do nas wspaniałe wieści, że kilka naszych „Biedronek” zostało zwycięzcami w konkursie organizowanym przez MUZEUM GEOLOGICZNE w Warszawie!!!Na 10 miejsc – MY MAMY AŻ 5!!! GRATULUJEMY: Zuzi K., Alkowi, Tymkowi, Antkowi i Tomkowi!!!Pamiętacie jeszcze, który dinozaur jest Wasz???

Kolejną planetę, którą dzisiaj (9.11) odwiedziliśmy wraz z Kajo, była PLANETA UWAŻNOŚCI.

Kolejna wizyta Biedronek w Mediatece- 8 listopad

Z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości tematem zajęć była Polska- utrwaliliśmy ważne informacje dotyczące naszej Ojczyzny, wykonaliśmy pracę plastyczną i wysłuchaliśmy Legendy o Smoku Wawelskim.

WIZYTA BIEDRONEK W MEDIATECE

Zwiedziliśmy zakamarki Mediateki. Posłuchaliśmy pięknej książki „Za dużo marchewek” czytanej przez panią bibliotekarkę. Następnie mogliśmy przeglądać piękne książki dla dzieci z zasobów biblioteki. A na koniec uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, gdzie stworzyliśmy piękne jesienne obrazki.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK to święto przypadające 5.11, my obchodziliśmy je przez dwa dni, bo 4 i 7.11!!! W czasie zabaw, quizów i piosenek sprawdziliśmy swoje wiadomości dotyczące treści bajek książkowych, jak i filmowych. Gościem specjalnym w piątek była babcia Tomka, która przeczytała „Biedroneczkom” kilka ciekawych bajek. Jeszcze raz dziękujemy za wizytę w naszej grupie !!!

19.10 w ramach Programu Własnego nauczycieli, pt: „Uważność Kajo w kosmosie, czyli bliższe i dalsze podróże na planety emocji” wylądowaliśmy na PLANECIE ŚWIADOMOŚCI.

12.10 odbyły się kolejne zajęcia realizujące Program Własny nauczycieli, pt: „Uważność Kajo w kosmosie, czyli bliższe i dalsze podróże na planety emocji” – dzisiaj zwiedzaliśmy PLANETĘ ODDECHU.

We wtorek – 10.10 – gościliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 3. Posłuchaliśmy kolejnej książki, pobawiliśmy się w kółeczku i poznaliśmy zakamarki biblioteczne.

Pracowity tydzień zakończony został zabawą, tańcami i zagadkami . W piątek- 7.10- obchodziliśmy DZIEŃ UŚMIECHU :0)

W środę 5.10 ,w naszej grupie, odbyły się pierwsze zajęcia realizujące Program Własny nauczycieli, pt: „Uważność Kajo w kosmosie, czyli bliższe i dalsze podróże na planety emocji” – dzisiaj zwiedzaliśmy PLANETĘ MĄDROŚCI.

Wycieczka do WORDu, czyli poznanie zasad bezpieczeństwa na drodze oraz pierwszej pomocy.

4.10 zawitali do naszego przedszkola kolejni goście – Pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Wrzos”. Każda grupa zaprezentowała seniorom krótki program artystyczny. My odegraliśmy role w przedstawieniu „Żuk” oraz „Na straganie”.

27.09 Wizyta w Mediatece.

27.09 gościliśmy w przedszkolu PSZCZELARZY.

Kto żyje w ulu?, jak smakuje pyłek kwiatowy?, jak pachnie wosk pszczeli?, jak wygląda wnętrze ula?, co należy zrobić po użądleniu pszczoły? jak smakuje miód na wafelku? – odpowiedzi na te, i nie tylko te, pytania otrzymaliśmy właśnie dzisiaj. Dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody!!!

„Idzie Pani Jesień tup ,tup, tup w koszu ma dla dzieci skarbów w bród. I żołędzie i kasztany od jesieni skarby mamy.”

23.09 uroczyście przywitaliśmy nową porę roku – JESIEŃ– tańcem, piosenkami, zabawami plastycznymi i opowiadaniem.

20 września obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA – w tym dniu gościły: tańce i zabawa, a na pożegnanie każda „Biedronka” otrzymała od pań drobny upominek

Kino sferyczne

15 września obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Zapoznaliśmy się z tekstem książki Petera H. Reynoldsa pt. „KROPKA”, szukaliśmy kropkowych połówek , ćwiczyliśmy z kropką, pozowaliśmy w kropkowej ramce i kolorowaliśmy kropkę.