BIEDRONKI 5, 6 – latki

ZAMIERZENIA

CZERWIEC w Biedronkach

MAJ w Biedronkach

KWIECIEŃ w Biedronkach

MARZEC w Biedronkach

LUTY w Biedronkach

STYCZEŃ w Biedronkach

GRUDZIEŃ w Biedronkach

LISTOPAD w Biedronkach

PAŹDZIERNIK w Biedronkach

WRZESIEŃ w Biedronkach

OGŁOSZENIA

MAIL GRUPOWY:

biedronki@przedszkole10tychy.pl

(Nauczyciele odpowiadają na maile w godzinach pracy przedszkola z wyłączeniem godzin pracy z dziećmi w grupie.)

TERMINY COTYGODNIOWYCH KONSULTACJI DLA RODZICÓW:

Katarzyna Szablak: poniedziałek 12.00 – 13.00

Gabriela Moś: wtorek 16.00 – 17.00

Iwona Malara: poniedziałek 14:00-14:30, wtorek 16.00 – 16.30

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Od grudnia na terenie naszego przedszkola pracuje psycholog – p. Damian Tryba.
Pan psycholog pracuje w każdy piątek w godz. 8:00 – 16:00.
Jeśli byliby Państwo zainteresowani konsultacjami/spotkaniem z psychologiem
prosimy o umawianie się za pomocą adresu mailowego: d.tryba@przedszkole10tychy.pl
lub bezpośrednio w piątek w godzinach pracy.

GALERIA

21.06 „Biedronki” brały udział w wycieczce do „Bajki Pana Kleksa” w Katowicach

Grupa „Biedronki”, w okresie od września do czerwca, brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Witaminki”. Głównym celem projektu było: promowanie zdrowych nawyków żywieniowych; zachęcanie do spożywania zróżnicowanych potraw, bogatych w warzywa; • stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków; • oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi; • wdrażanie do samodzielnego komponowania posiłków i robienia prostych potraw według przepisów kulinarnych.

I tak:

we wrześniu zawitał w naszej grupie  – POMIDOR PAFNUCY

w październiku  – OGÓREK OLEK i DYNIA DANA

w lutym  – CEBULA CELINA

w marcu – BROKUŁ BORYS i SZPINAK SZYMEK

w kwietniu – MARCHEWKA MAJA i BURAK BRUNO

w czerwcu – GROSZEK GUCIO, RZODKIEWKA RENIA i PAPRYKA POLA

Każdy przedszkolak: poznał wiele „warzywnych ” piosenek, w tym projektową „Witaminki”; uzbierał naklejki z wszystkimi warzywami do swojej książeczki i posmakował wielu smacznych potraw.

3.04 – ŚWIATOWY DZIEŃ JOGI

POŻEGNANIE ZIMY – POWITANIE WIOSNY

Dzień 21.03 był okazją do świętowania! Przy pomocy piosenek, wierszy i zabaw przegoniliśmy ZIMĘ i przywitaliśmy WIOSNĘ !

WARSZTATY WIELKANOCNE

19 marca odbyły się w naszej grupie WIELKANOCNE WARSZTATY. Dziękujemy za tak liczny udział !!!

ZAJĘCIA WARSZTATOWE W BIBLIOTECE

DZIEŃ MATEMATYKI

DZIEŃ LEGO

Zabawy klockami nigdy nam się nie nudzą, dlatego – 29.02 – urządziliśmy w naszej grupie DZIEŃ KLOCKÓW LEGO. Poznaliśmy historię klocków, pobawiliśmy się w kodowanie , zagraliśmy w grę planszową – to była świetna zabawa.

OBCHODY DNIA DINOZAURA

W tym dniu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji: zabawy ruchowe, piosenki, wykopaliska, zabawy z matą do kodowania i oczywiście garść informacji i ciekawostek o dinozaurach:)

Wizyta Doktora WOW w przedszkolu i eksperymenty z suchym lodem.

Było naprawdę WOW!!!

Malowanie na folii

Spacer na Skwer Niedźwiadków

„Bezpieczne ferie”- wizyta policjantów w przedszkolu

Przedszkolny bal karnawałowy

Zabawy sportowe w Szkole Podstawowej nr 17

Wizyta Biedronek w Szkole Muzycznej

W dniu 10.01 Biedronki wybrały się na spotkanie kolędowe do szkoły muzycznej, które było dla nas przedłużeniem świętowania Bożonarodzeniowego, wysłuchaliśmy pięknych kolęd granych m.in. na skrzypcach, gitarach, perkusji, akordeonie, klarnetach, wiolonczelach

WIZYTA PRZEDSTAWICIELI STRAŻY MIEJSKIEJ-

poznajemy zasady bezpiecznego poruszania się pieszych

WIGILIA W BIEDRONKACH

WIZYTA W MEDIATECE

WARSZTATY ŚWIATECZNE

MIKOŁAJKI

ANDRZEJKI

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu, dzisiaj, (30.11) towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to, odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.

Zima, zima, zima – spadł nam pierwszy śnieg!!!

Święto Pluszowego Misia

„Pokochaj pluszowego misia
On przyjacielem dzieci jest
Dorotka, Adaś i Justysia
Wesoło wszyscy bawmy się”

W naszej grupie wszystkie misie obchodziły Swoje święto 24.11. Były tańce, zagadki, prezentacja multimedialna, a także pogadanka o zdrowym żywieniu. Biedronki dowiedziały się z czego powstaje kasza, jakie znamy jej rodzaje oraz właściwości zdrowotne kaszy. Wraz z Misiem Uszatkiem zapoznały się z opowiadaniem „Nie chcę kaszy” Czesława Janczarskiego.

Wyjście pod Pomnik Powstańca Śląskiego

10.11 grupa Biedronki udała się pod pomnik na Plac Wolności w Tychach. W ramach obchodów Święta Niepodległości zapaliliśmy tam symboliczny znicz.

Teatrzyk w przedszkolu

20.10 gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów, którzy zaprezentowali dla nas teatrzyk, pt..: „GRA w KOLORY”. Przypomnieliśmy sobie kolory koszy na śmieci oraz ich przeznaczenie; bawiliśmy się w rytmie skocznych piosenek, odpowiadaliśmy na pytania gości.

W Światowym Dniu Zdrowego Jedzenia Biedronki wykonały pyszną i oczywiście zdrową sałatkę owocową:)

Grota Solna

Biedronki korzystają z uroków Groty Solnej. Comiesięczne seanse przyczyniają się do poprawy układu oddechowego przedszkolaków, a relaks przy muzyce – do ochrony układy nerwowego.

Biedronki poznają zasady ruchu drogowego

Poznajemy Legendę o Królu Popielu

Wycieczka Biedronek do NOSPR-u

17.10 wyruszyliśmy na bardzo ciekawą wycieczkę do Katowic. Braliśmy udział w warsztacie pt: ”Spacery dźwiękowe „ w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Podczas spaceru wspólnie odkrywaliśmy brzmienie NOSPR – to dosłowne, przyziemne. słuchać ścian, filarów, różnych konstrukcji i materiałów, z których została zbudowana siedziba orkiestry. Nadstawialiśmy uszu w miejscach niedostępnych podczas przemierzania budynku, a także sami generowaliśmy dźwięki w różnej akustyce, przy pomocy body percussion i dostępnych instrumentów. Pod koniec zwiedzania dotarliśmy do Sali koncertowej, gdzie wsłuchiwaliśmy się w dźwięki zespołu muzycznego, który miał w tym czasie swoją próbę.

Wizyta Biedronek w Mediatece

Podczas tej wizyty Pani Bibliotekarka przeczytała nam książeczkę z serii Przygody Fenka.” Segreguję śmieci”. Biedronki poznały kolory pojemników na śmieci oraz dowiedziały się jakie przedmioty należy do nich wrzucać. Później same posegregowały śmieci i przekonały się, jak ważna jest segregacja śmieci.

Biedronki na placu zabaw „Balbina”

Wizyta w Straży Pożarnej

 W poniedziałek 2.10 wybraliśmy się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w  Tychach, aby zapoznać się z tajnikami pracy strażaka. Na miejscu powitali nas Panowie Strażacy i zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego, dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwile Biedronki mogły poczuć się jak  prawdziwi  strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Po tym spotkaniu nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.  Na koniec dzieci  podziękowały strażakom za miłe i pouczające  spotkanie, które z całą pewnością na długo pozostanie w pamięci i wtedy rozbrzmiała syrena- strażacy dostali wezwanie do pożaru mieszkania- obserwowaliśmy, jak szybko i sprawnie przygotowali się i wyjechali do pożaru.

Zabawy z wiatrakiem matematycznym

Zajęcia z jogi

26.09 świętowaliśmy w naszym przedszkolu EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

25.09 wyruszyliśmy na poszukiwanie JESIENI – znaleźliśmy ją zarówno w naszej sali, jak i na spacerze w parku

Dzień Chłopaka

Biedronkowe bukiety

W grocie solnej