JAGÓDKI 5, 6 – latki

ZAMIERZENIA

Listopadowe wydarzenia:

04.11.2022 r. (piątek) będziemy obchodzić w naszej grupie Dzień Dyni.
Proszę, aby w miarę możliwości tego dnia w ubiorze dzieci znalazł się pomarańczowy element.

09.11.2022 r. (środa) idziemy do Teatru Małego na przedstawienie pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”.
Wyjście z przedszkola o godz. 10.00. Koszt biletu: 24 zł.

15.11.2022 r. (wtorek) na godz. 10.00 jesteśmy zaproszeni do Szkoły Podstawowej nr 17 w Tychach,
gdzie weźmiemy udział w zajęciach z tenisa. Proszę o ubranie dzieci tego dnia na sportowo.

23.11.2022 r. (środa) o godz. 7.45 jedziemy na wycieczkę do Koziej Zagrody w Brennej, gdzie weźmiemy udział
w zajęciach pt. „Lukrem malowane” (pieczenie, ozdabianie pierników, zwiedzanie zagrody).
Koszt wycieczki: 75 zł. Proszę o przyprowadzenie dzieci tego dnia do przedszkola na godz. 7.00.

25.11.2022 r. (piątek) będziemy obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Dzieci tego dnia proszę o przyniesienie swoich pluszowych misiów.

28.11.2022 r. (poniedziałek) idziemy na godz. 10.00 do Biblioteki Miejskiej. Chcemy zabrać ze sobą pluszowe misie.
Można je zostawić w przedszkolu w piątek (w dniu święta misiów) lub ponownie je przynieść do przedszkola w poniedziałek.

Szanowni Rodzice!

Zebranie podsumowujące obserwację wstępną dzieci odbędzie się 26.10.2022 r. (środa) o godz. 16.00.

Termin cotygodniowych konsultacji dla rodziców:

Mariola Rzążewska (wychowawca) – każda środa miesiąca godz. 15.00-16.00

Mail grupowy:

jagodki@przedszkole10tychy.pl

Nauczyciel odpowiada na maile w godzinach pracy przedszkola (z wyłączeniem godzin pracy z dziećmi w grupie).

Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszam na zebranie organizacyjne, które odbędzie się dn. 07.09.2022 r. (środa) o godz. 15.30.

Serdecznie witamy wszystkich po wakacjach!

Rozpoczynamy kolejny pełen zabawy rok szkolny, w którym będziemy uczyć się bawiąc i bawić się ucząc

w naszej sali na II piętrze. Do zobaczenia!

Międzynarodowy Dzień Misia

25 listopada obchodziliśmy Dzień Misia. Poznaliśmy swoje misie i ich historie, robiliśmy misiowe zadania
i prace plastyczne – misie wykonane techniką origami. Było „misiowo”!

Wycieczka

23 listopada pojechaliśmy na wycieczkę do Koziej Zagrody w Brennej.
Atrakcji było bez liku: piekliśmy i ozdabialiśmy pierniki, poznaliśmy tradycje świąteczne mieszkańców Brennej,
zwiedziliśmy zagrodę, karmiliśmy kozy. Było wspaniale!

Dzień życzliwości

21 listopada z okazji Dnia życzliwości wykonaliśmy upominki, którymi obdarowaliśmy naszych kolegów i koleżanki
ze Słoneczek.

Wyjście do Szkoły Podstawowej nr 17

15 listopada gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 17 w Tychach, gdzie braliśmy udział w wyjątkowych zajęciach sportowych.
Dodatkowo poznaliśmy szkołę od środka. Było super!

Święto Niepodległości

10 listopada wspólnie z innymi przedszkolakami odśpiewaliśmy Hymn Polski, biorąc tym samym udział
w Ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Dzień dyni

4 listopada obchodziliśmy Dzień dyni. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę na temat zdrowego stylu życia, witamin jakich dostarcza nam dynia i smacznych dań z dyni – było pomarańczowo i wesoło.

Dzień zdrowego ząbka

Na początku listopada rozmawialiśmy na temat zasad dbania o zdrowy i biały uśmiech.
Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć!

Wyjście do Biblioteki

24 października odwiedziliśmy bardzo ciekawe miejsce – Bibliotekę Miejską. Pani Ela przeczytała nam pouczającą książkę, zaśpiewała i zatańczyła z nami i zaprosiła nas na kolejne spotkanie w listopadzie. Pójdziemy z przyjemnością!

Spotkanie z ciekawym człowiekiem

14 października spotkaliśmy się z wyjątkowym muzykiem, który zapoznał nas i zagrał na instrumentach pochodzących z Indii.
Mieliśmy okazję poczuć się jak bohaterowie bajek, a dla naszych solenizantów obchodzących urodziny tego dnia, nasz gość zagrał urodzinową melodię na flecie nosowym!

Dzień uśmiechu

7 października obchodziliśmy święto uśmiechu. Wybraliśmy się do sklepu Pani Jesieni, gdzie przebraliśmy się w żółte rzeczy
i wtedy zaczęła się zabawa: budowaliśmy z żółtych klocków, śpiewaliśmy, poszukiwaliśmy niespodzianek, a na końcu ozdobiliśmy wesołą literę O.

Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodziliśmy dzień wszystkich zwierząt. Pani Iwonka i Gabrysia przygotowały dla nas
wspaniałe niespodzianki i przekazały nam dużo ciekawych informacji na temat zwierząt mieszkających w lesie.
Było magicznie w leśnej scenerii!

Dzień Chłopaka

30 września wszyscy chłopcy obchodzili swoje święto. Życzeń i upominków było bez liku.

Spotkanie z ciekawymi osobami

27 września gościliśmy w przedszkolu Pszczelarzy. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat życia pszczół,
poznaliśmy właściwości zdrowotne miodu, a w podziękowaniu za ciekawe spotkanie obdarowaliśmy naszych gości
własnoręcznie wykonanym albumem prac plastycznych.

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy wyjątkowy dzień: DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Był to dzień wypełniony dobrą zabawą
i ciekawą pracą.

Kino sferyczne.

08.09.2022 r. mieliśmy okazję obejrzeć z bliska podwodny świat! Było to niesamowite przeżycie!

Dzień kropki.

15.09.2022 r. obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Zapoznaliśmy się z tekstem Petera H. Reynoldsa pt. „Kropka” oraz wspaniale bawiliśmy się podczas tego wyjątkowego dnia z kropką.

Zobacz obraz źródłowy
Kalendarz urodzin Jagódek

Nasi listopadowi solenizanci!

Październik
Październik był w naszej grupie wyjątkowym miesiącem, ponieważ mieliśmy aż 7 solenizantów!
Na każdych urodzinach bawiliśmy się świetnie!