JAGÓDKI 5 – latki

WYCIECZKA!!!

W DNIU 10.05.2022 DZIECI Z GRUPY SŁONECZKA I JAGÓDKI. JADĄ NA WYCIECZKĘ DO SALI ZABAW „1000 KLOCKÓW”. WYJAZD O GODZ. 9.00. ŚNIADANIE W TYM DNIU ZOSTANIE PODANE O GODZ. 8.15. KOSZT WYCIECZKI TO 37 ZŁ (17 ZŁ WEJŚCIÓWKA/OSOBĘ I 800 ZŁ AUTOKAR). PROSIMY O DOKONANIE WPŁAT U NAUCZYCIELI GRUP.

Powitaliśmy Wiosnę! Przy okazji zrobiliśmy wiosenną sesję 🙂

17 lutego obchodziliśmy „Dzień Kota” – wykonaliśmy pracę plastyczną oraz zakodowaliśmy trasę dla ozobota 🙂

Zdjęcia dla Babci i Dziadka.

11.01.2022r. – w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Przybyły na niego Księżniczki, Młode Panie, Spaidermany, Piraci, Indianki, Policjanci, Elsy i Anny, a nawet Psi Patrol, Wilkołak, Rekin i Kosmita. Zabawa była znakomita 🙂

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia nauczycielki z naszego Przedszkola przygotowały dla dzieci wyjątkowe przedstawienie.

RODZICE – DZIECIOM 🙂

Z całego serca dziękujemy mamie Tomka, mamie Sary oraz tacie Mai Cz. za zaangażowanie i wizytę w naszej grupie oraz chęć przeczytania ciekawych opowiadań. „Jagódki” z wielką niecierpliwością czekają na Gościa i próbują odgadnąć, czyj rodzic nas odwiedzi 😉

Pojawił się nareszcie pierwszy śnieg, więc czym prędzej udaliśmy się do ogrodu na „zimowe szaleństwo” 🙂

Zobacz obraz źródłowy

Nasza kwietniowa Solenizantka 🙂

Nasz lutowy Solenizant 🙂

Nasza styczniowa Solenizantka 🙂

Urodzinki w naszej grupie! A oto „grudniowi” Solenizanci 🙂

Urodzinki w naszej grupie! A oto „listopadowi” Solenizanci 🙂

Urodzinki w naszej grupie! A oto „październikowi” Solenizanci 🙂

06.12.2021r. odwiedził nas długo oczekiwany gość 🙂 Otrzymaliśmy wiele wspaniałych prezentów, no i obiecaliśmy, że będziemy grzeczni przez kolejny rok 🙂

03.12.2021r. gościliśmy w przedszkolu Górnika, który opowiedział nam o swojej ciężkiej pracy, przeczytał „Legendę o Skarbniku”, a my w ramach podziękowań zaśpiewaliśmy piosenkę i zatańczyliśmy „Grozika”.

30.11. 2021r. udaliśmy się do Teatru Małego w Tychach, ale tym razem nie na przedstawienie. Poznawaliśmy teatr od kulis ;), dowiedzieliśmy się, ile osób potrzeba, aby powstał spektakl, na czym polega praca pana oświetleniowca, dźwiękowca, zwiedziliśmy garderobę, w której mieliśmy okazję zobaczyć różne kostiumy, a nawet wcieliliśmy się w rolę scenografów i aktorów. Świetnie się bawiliśmy!

25.11.2021r. obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Pluszowego Misia”- poznaliśmy jego historię, wykonaliśmy l grupowego misia, któremu możemy się zwierzyć z naszych radości i smutków.

16.11.2021r. „Jagódki” wybrały się z wizytą do biblioteki. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, na czym polega praca bibliotekarza. Bardzo nam się podobało 🙂

25 października w naszym przedszkolu gościliśmy Zespół Regionalny „Urbanowiczanki”

Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać tradycyjne śląskie stroje i posłuchać piosenek w gwarze śląskiej.

Zabawa była znakomita 🙂

Szanowni Rodzice!

Zebranie podsumowujące obserwację wstępną dzieci odbędzie się dn. 25.10.2021 r. (poniedziałek) o godz. 17.00.

W imieniu Pani Dyrektor oraz całego personelu, dziękujemy „Jagódkom” i ich Rodzicom za pamięć, piękne życzenia, uśmiech i miłą niespodziankę z okazji Dnia Edukacji Narodowej 🙂

W minionym tygodniu (11 – 15.10.) uczestniczyliśmy w zajęciach w ramach akcji: „Wirusoochrona” – przypomnieliśmy sobie zasady dbania o higienę (etapy mycia rąk) , poznaliśmy sposoby na uniknięcie zachorowania na choroby zakaźne m.in. aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie, ubieranie się adekwatnie do pogody.
(#lekcjaHigieny#Wirusoochrona)

We wtorek (12.10.) wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Poznaliśmy historię polskiego pożarnictwa, jak również mogliśmy się wcielić w rolę strażaków 🙂

W piątek 08.10 w naszym przedszkolu mieliśmy okazję wysłuchać ciekawych informacji na temat życia pszczół, zobaczyliśmy prawdziwe pszczoły oraz królową, a także spróbowaliśmy pyłku pszczelego oraz miodu. Było bardzo słodko 😉

01.10 – obchodziliśmy „Światowy Dzień Uśmiechu”. Tego dnia w naszym przedszkolu było bardzo wesoło i zabawnie – m.in. odkodowaliśmy uśmiechniętą buźkę, wykonaliśmy pracę plastyczną – a wszystko to w kolorze żółtym .To był udany dzień! 🙂

30.09. – świętowaliśmy „Dzień Chłopaka”, dziewczynki zaśpiewały swoim kolegom „100 lat”, zakodowaliśmy melodię przy pomocy Genibota, a na koniec chłopcy zostali obdarowani medalami i dyplomami. Wszyscy świetnie się bawiliśmy 🙂

W piątek (24.09.2021r.) gościliśmy w naszym przedszkolu p. Krzysztofa Nowakowskiego – perkusjonistę i wibrafonistę – absolwenta wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako młody perkusista miał już na swoim koncie występy w kraju i zagranicą, m.in. „Warszawskie Spotkania Muzyczne” oraz „Compositionen 93” w Berlinie pod kierownictwem Witolda Szalonka. Był finalistą Bielskiej Zadymki Jazzowej (2001). Brał udział w programie „Mam talent”. Ma na koncie współpracę z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej, takimi jak: Marcin Wyrostek, Kayah, Justyna Steczkowska, Michał Czachowski, Paweł Steczkowski, Paweł Bączkowski, Whiskey River i Patrycja Gola.

Poznaliśmy wiele instrumentów perkusyjnych o „dziwnych” nazwach np. cabaza (kabaza), caxixi (kasziszi), jamba (dżamba), ksylofon. Mogliśmy posłuchać ich brzmienia, a nawet na nich zagrać.

Było to bardzo miłe i pełne energii spotkanie 🙂

Szanowni Rodzice, Kochane „Jagódki”!

W najbliższym czasie dzieci będą miały okazję, w ramach zajęć, spotkać się z muzykiem,
a dokładniej z perkusistą (24.09.2021 r.), natomiast warsztaty z „wirującymi farbami”
odbędą się 04.10.2021 r.

Szanowni Rodzice!
Prosimy, aby nie kupowali Państwo książek do religii.

Szanowni Rodzice, Kochane Jagódki!

Witamy Was wszystkich bardzo serdecznie po wakacjach!
W tym roku szkolnym będziemy bawić się ucząc i uczyć się bawiąc
w sali „Jagódek” na II piętrze.
Do zobaczenia!