MOTYLKI 5 – 6 latki

PSYCHOLOG W PRZEDSZKOLU

Od grudnia na terenie naszego przedszkola pracuje psycholog – p. Damian Tryba. Pan psycholog pracuje w każdy piątek w godz. 8:00 – 16:00. Jeśli byliby Państwo zainteresowani konsultacjami/spotkaniem z psychologiem prosimy o umawianie się za pomocą adresu mailowego: d.tryba@przedszkole10tychy.pl lub bezpośrednio w piątek w godzinach pracy.

*Jeżeli zainteresowanych rodziców w danym terminie będzie zbyt dużo, Pan psycholog wyznaczy inny termin spotkania.

GALERIA

Wizyta Mamy Stasia w przedszkolu. Dziękujemy na „ćwierkanie”, „świstanie”, „kwilenie”, „pitpilitanie” i „pimpilanie: 🙂 Motylki były zachwycone!

Fotorelacja z warsztatów świątecznych. Dziękujemy za przybycie i wspólne tworzenie baranków, kurczaczków i jajek!

Zabawy klockami, czyli zdobywanie umiejętności matematycznych w bardzo przyjemny sposób 🙂

Dzień matematyki, czyli cyfry, liczy i figury w różnych odsłonach!

Motylki w Mediatece obchodziły „Dzień motyla”!

„8 marca”
Ósmego marca, marcowy wiatr
z odświętną miną do miasta wpadł.
Wpadł do kwiaciarni przed ósmą tuż
i kupił bukiecik z tysiąca róż.

Wszyscy zdumieni patrzyli nań.
Dla kogo te kwiaty? Dla wszystkich pań.

26 lutego świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura 🙂

Warsztaty z Doktorem WOW to świetna zabawa połączona z nauką! radości i zdziwienia nie było końca!!

Zajęcia nie muszą być nudne! Motylki poznały różne rodzaje sklepów i robimy małe zakupy!

„Dzień przyjaźni” w grupie, czyli Walentynki dla najmłodszych! Nawet „najtwardsi” układali serca 🙂

W tym roku na balu nie zabrakło księżniczek, super bohaterów i sportowców 🙂 zabawa była szalona, a w przerwie tanecznej ładowaliśmy baterie… cukrem 🙂

Na początku Nowego Roku odwiedzili Nas pracownicy Tyskiej Straży Miejskiej i przypomnieli zasady ruchu drogowego! Motylki wzięły udział w zajęcia „Autochodzik”

Wszystkim „Motylkom” i ich Rodzicom życzą Pani Wiola, Justyna i Renia!

SPOTKANIE WIGILIJNE

19.12.2023 r. odbyła się Wigilia Przedszkolna. Odbył się uroczysty obiad wigilijny, przy którym mieliśmy okazję spędzić ze sobą czas, przełamać się opłatkiem, a także pokolędować Dla dzieci tego dnia były przygotowane atrakcje: koncert skrzypcowy wykonany przed Absolwenta Przedszkola nr 10 oraz przedstawienie świąteczne w wykonaniu nauczycieli.

Fotorelacja w warsztatów świątecznych.
Wszystkim przybyłym Rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie, zabawę i zaangażowanie 🙂

TERMINY COTYGODNIOWYCH KONSULTACJI DLA RODZICÓW:

Justyna Gołąb – czwartek 15.30-16.30

Wioleta Kołodziej- środa 15.30-16.30

MAIL GRUPOWY:

motylki@przedszkole10tychy.pl

(Nauczyciele odpowiadają na maile w godzinach pracy przedszkola z wyłączeniem godzin pracy z dziećmi w grupie.)

GALERIA

Fotorelacje z życia Motylków, czyli nauka przeplatana z wycieczką do Mediateki na spotkanie z Leśnikiem oraz szalona zabawa na śniegu!!

20 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka.

Występ „Motylków” i „Biedronek” z okazji Dnia Niepodległości.

Teatrzyk pt. „Gra w kolory” gościł w naszym przedszkolu, dzięki niemu utrwaliliśmy kolory pojemników służące do segregacji odpadów.

Fotorelacja z Dnia dyni w grupie.

Nauka zasad ruchu drogowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu

Wyjście do Mediateki zajęcia edukacyjne.

Bezpieczeństwo na drodze ważna sprawa! Zasad warto się nauczyć zarówno na mieście jak i na przedszkolnym holu!

Fotorelacja z wyjścia do Państwowej Straży Pożarnej.

Październik w grupie zaczął się bardzo intensywnie.

W poniedziałek odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską, w środę wspólnie przygotowaliśmy sałatkę owocową i surówkę 🙂 a to dopiero początek miesiąca 😀

#straznicylasow

#przytulsiedodrzewa

czyli udział w akcji dot. ochrony drzew i lasów!

Dzień chłopaka w grupie Motylki 🙂

W dniu 26.09.2023 obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Celem święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej.

Zabawy z figurami. Fotorelacja z zajęć matematycznych.

Dzień Przedszkolaka to ważne święto! W grupie Motylki z tej okazji wiele się działo! Zobaczcie sami 🙂

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień kropki! Były zagadki, zadania, tańce i pląsy z chustą a wszystkim zabawom towarzyszyły kropki 🙂

URODZINY

Wszystkim Naszym solenizantom życzymy samych radosnych dni, uśmiechu na twarzy i spełnienia marzeń!!

Lena

Antoś