MOTYLKI 4 – 5 latki

ZAMIERZENIA

Wyjścia do Groty Solnej

Zgodnie z ustaleniami na zebraniu Rodziców do Groty Solnej wybieramy się w następujących terminach: 23.11.2022 na godz. 12.30 oraz 13.12.2022 na godz. 12.30. Prosimy o przygotowanie dzieciom w tych dniach dodatkowej pary skarpetek. Koszt wejścia 100 zł/grupa.

Wycieczka

W dniu 18.11.2022 (piątek) wraz z grupą „Żabki” udajemy się na wycieczkę autokarem do Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach. Temat warsztatów „Od paprotki do węgielka”. Wyjazd z przedszkola o godzinie 8.45. Śniadanie w tym dniu będzie podane o godzinie 8.00. Prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci. Planowany powrót ok. godz. 13.00 na obiad. Podwieczorek dzieci otrzymają w formie prowiantu na wycieczce. Całkowity koszt wyjazdu to 45 zł płatne u wychowawców do dnia 15.11.

Biblioteka pedagogiczna

W dniu 16.11.2022 udajemy się do Biblioteki Pedagogicznej na warsztaty „Kłótnia na placu zabaw” i „Życzliwość”. Z przedszkola wychodzimy po obiedzie, powrót ok. 14.00.

Teatr

W dniu 15.11.2022 wychodzimy do Teatru Małego na spektakl pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Koszt biletu 24 zł płatne u nauczycieli w grupie. Prosimy o wpłaty najpóźniej do 14.11. Rozpoczęcie spektaklu godz. 10.15.

Zebranie z Rodzicami

Zapraszamy na zebranie podsumowujące obserwację wstępną 25.10.2022 (wtorek) o godzinie 16.00.

TERMINY COTYGODNIOWYCH KONSULTACJI DLA RODZICÓW:

Wioleta Kołodziej – I i II piątek miesiąca godz.9:00-10:00, III i IV środa miesiąca godz. 16:00-17:00

Justyna Gołąb – I i III wtorek miesiąca godz.9:30-10:30, II i IV czwartek miesiąca godz. 16:00-17:00

MAIL GRUPOWY:

motylki@przedszkole10tychy.pl

(Nauczyciele odpowiadają na maile w godzinach pracy przedszkola z wyłączeniem godzin pracy z dziećmi w grupie.)

Drodzy Rodzice,

Zapraszamy na zebranie organizacyjne we wtorek 06.09.2022 o godzinie 16:00.

Motylki udały się na spotkanie z Bibliotekarzem i zajęcia o zawodach 🙂

Wigilia przedszkolna, w trakcie której wysłuchaliśmy koncertu świątecznego w wykonaniu artystów, a następnie zasiedliśmy do świątecznego obiadu 🙂

Warsztaty Świąteczne z udziałem Rodziców – dzieci wraz z mamusiami i tatusiami zaśpiewały piosenki zimowo-świąteczne, a następnie wspólnie wykonaliśmy ozdoby Bożonarodzeniowe

Zajęcia edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej

Wyjście do Groty Solnej w dniu 13.12.22

Zabawy zimowe na śniegu 🙂

6 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj. Był to bardzo wyczekiwany przez dzieci dzień. Motylki zaśpiewały świąteczną piosenkę oraz wręczyły laurkę. Mikołaj opowiedział nam swoją historię, której uważnie słuchaliśmy. Następnie zostaliśmy obdarowani wspaniałymi prezentami. Każde z dzieci otrzymało indywidualny podarunek, a wspólnym prezentem okazały się dwa zestawy Play Mobil.

Przygotowania do świąt w grupie 🙂

Spotkanie z Górnikiem, to ciekawe i ważne wydarzenie w życiu Ślązaka! Motylki tradycje wspierają i Panu Górnikowi pięknie tańczą i śpiewają! 🙂

Święto Pluszowego Misia 🙂

Wyjście do Groty Solnej 🙂

W dniu 18.11 nasza grupa wraz z grupą Żabki uczestniczyła w wycieczce do Żor-Osiny do Centrum Edukacji Regionalnej. Tam odbyły się warsztaty pt. „Od paprotki do węgielka”. Dzieci dowiedziały się kim jest górnik i na czym polega jego praca. Miały okazję zobaczyć stroje regionalne. A w niewielkiej kopalni spotkały się ze Skarbnikiem.

15.11 udaliśmy się do Teatru Małego na spektakl pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”

10.11 w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Niepodległości, dzieci poznały w jaki sposób Polska odzyskała wolność, kim był Józef Piłsudski, wykonały kotyliony, a o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn wspólnie z wszystkimi dziećmi z przedszkola

Zabawy Motylków z wykorzystaniem klocków Bambino oraz utrwalanie słownictwa z języka angielskiego na tablicy multimedialnej

18.10 był dla Motylków bardzo intensywny! Rano udaliśmy się do Biblioteki na teatrzyk prezentowany przez Panią Justynę Biskup – Naumienko, a po południu odwiedziliśmy Pocztę Główną w Tychach z okazji Dnia Poczty Polskiej! Dowiedzieliśmy się jaką drogę musi przebyć lis zanim do nas trafi, jak wygląda praca listonosza i przybiliśmy tysiące pieczątek!! Zabawa była świetna.

W Dzień Edukacji Narodowej gościliśmy w przedszkolu muzyka, który zaprezentował nam instrumenty muzyczne, opowiedział różne ciekawostki i zagrał piękny koncert!

Październik w „Motylkach” zaczął się bardzo pracowicie! W poniedziałek gościliśmy Seniorów z DDPS „Wrzos”, we wtorek uczyliśmy się ciekawostek o zwierzętach leśnych, w środę przygotowaliśmy świeży sok owocowo-warzywny, kompoty na zimę a nawet szaszłyki owocowe!! Pod koniec tygodnia było też wyjście do biblioteki Miejskiej oraz Dzień uśmiechu!!

W tym dniu szczególnym- września trzydziestego witamy serdecznie chłopaka każdego!

Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę! 🙂

Pierwszy tydzień jesieni był dla Motylków bardzo intensywny. Wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu darów jesieni, spotkaliśmy się z Pszczelarzem, dzięki któremu wiemy jak pszczółki zbierają pyłek i produkują miód, własnoręcznie zrobiliśmy korale z jarzębiny… Tyle się działo, a to dopiero początek jesieni 🙂

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_20220928_112939-461x1024.jpg

Kino sferyczne 🙂 Bajka, którą obejrzeliśmy przypomniała nam, iż dbanie o prządek na naszej planecie jest bardzo ważne.

#Wirusoochrona #LekcjaHigieny

Motylki biorą udział w akcji sanepidu dotyczącej dbania o zdrowie! W ramach akcji dowiedziały się jak prawidłowo myć ręce, dbać o higienę; poznały zasady chronienia się przed grypą i przeziębieniem oraz zasady prawidłowego odżywiania i stylu życia!

Dzień Kropki 🙂 Podczas tego dnia dzieci wysłuchały bajki pt. „Kropka”, a następnie chętnie brały udział w zabawach ruchowych.

URODZINY

Wszystkim Naszym solenizantom życzymy samych radosnych dni, uśmiechu na twarzy i spełnienia marzeń!!