ŻABKI 4, 5 – latki

ZAMIERZENIA

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Przypominam, aby ubierać dzieci stosownie do pogody. Jeśli w najbliższym czasie spadnie odpowiednia ilość śniegu na pewno skorzystamy i pójdziemy lepić bałwana.

5 grudnia /tj. wtorek/ zapraszam chętnych rodziców, wraz z dziećmi, do udziału w warsztatach robienia ozdób świątecznych. Zaczynamy 15.45

W związku z wystąpieniem przypadku wszawicy zwracam się do Państwa z prośbą o wnikliwe i systematyczne sprawdzanie czystości głowy Waszych dzieci. W razie wykrycia wszawicy należy zastosować u dziecka dostępne w aptekach środki, które skutecznie likwidują pasożyty jak i ich jaja. Kuracji powinni się poddać wszyscy domownicy, aby mieć pewność, że wszawica nie będzie się dalej rozprzestrzeniać. Jednocześnie przypominam, że samo wyczesanie włosów nie wystarczy. Należy także wyprać ubrania (odzież wierzchnią tj. kurtki, czapki, szaliki także), pościel, koce czy pluszowe zabawki, które były narażone na kontakt ze wszami. Trzeba to zrobić w temperaturze minimum 60°C.

ZAJĘCIA DODATKOWE

j.angielski: poniedziałek 12.30 – 13.00

wtorek 10.30.- 11.00

religia: czwartek i piątek 13.00 – 13. 30

pantomima: czwartek 13.45 – 14.15

karate: piątek 12.30 – 13.00

piłka nożna: młodsze dzieci – poniedziałek 13.30-14.00
starsze dzieci – poniedziałek 14.00 – 14.30

Adres e-mail do wychowawcy naszej grupy: zabki@przedszkole10tychy.pl
Jednocześnie informuję, że odpowiadam na maile tylko w godzinach pracy przedszkola z wyłączeniem czasu pracy z dziećmi.

Konsultacje indywidualne dla rodziców odbywać się będą we wtorki 15.30 – 16.30.

GALERIA GRUPY

„W czasie deszczu dzieci się nudzą…” Nie my! Gdy na zewnątrz deszcz i wiatr, my spalamy nadmiar energii podczas zabaw ruchowych na holu.

7 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Najpierw rozwiązywaliśmy zagadki w sali, było także memory i wiele innych okazji do przybliżenia nam bajek tych do czytania jak i tych do oglądania w telewizji. Na koniec rozwiązywaliśmy quizy na tablicy multimedialnej.

Czy matematyka musi być straszna? Nie! I „Żabki” o tym wiedzą.

31 października obchodziliśmy Dzień Dyni. Poznaliśmy jej wygląd, kolor. Zajrzeliśmy nawet do środka. Posmakowaliśmy jej pestek. A na koniec mogliśmy pobawić się ciastoliną zrobioną z dyni!

Kilka ujęć z naszej codzienności – czyli czym najbardziej lubią bawić się „Żabki”

20 października mieliśmy okazję do oglądania dwóch bajek. Najpierw pani Marta i pani Justyna zapoznały nas z legendą „O Królu Popielu, którego myszy zjadły”, a potem przyjechał profesjonalny teatrzyk z bajką pt. „Gra w kolory”. Było to przedstawienie o tematyce ekologicznej, w którym mogliśmy wziąć czynny udział.

16 października mieliśmy praktyczną naukę zasad ruchu drogowego. Najpierw poznaliśmy znaki i zasady w teorii. Potem poszliśmy na spacer obserwować skrzyżowania. A na koniec bawiliśmy się w przedszkolnym miasteczku ruchu drogowego.

13 października dzieci z grupy „Żabek” i „Słoneczek” wzięły udział w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Jak powszechnie wiadomo „zdrowym ciele zdrowy duch”. Dlatego codziennie mamy zabawy ruchowe lub zestaw ćwiczeń gimnastycznych.

30 września był Dzień Chłopaka, a jak wiadomo nasza grupa to w przeważającej mierze chłopcy. Dlatego też nasze dziewczynki zaśpiewały im „Sto lat” najgłośniej jak tylko potrafiły, a chłopcy mieli okazję wykazać się w kilku konkurencjach tj. znajomość marek samochodów czy też bajek dla dzieci. Na koniec wszyscy uczcili ten dzień pysznymi babeczkami, które upiekła Pani Agata, za co jej z całego serca dziękujemy.

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Poznaliśmy kilka zwrotów w obcych językach, a nawet uczyliśmy się liczyć po japońsku 🙂

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Było dużo gier i zabaw, ale największą frajdą była zabawa z chustą.

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day). Choć wszyscy przyszli ubrani w stroje w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów i pasji.

15 września odbyła się pokazowa lekcja karate – wszystkim bardzo się podobało

13 września obchodziliśmy Dzień Programisty. Wiemy już, że programista to ciekawy zawód a my wstęp do programowania zaczęliśmy od kodowania na macie.