ŻABKI 4, 5 – latki

ZAMIERZENIA

Zamierzenia na czerwiec 2024

zamierzenia na marzec 2024

zamierzenia na luty 2024

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

W związku z wystąpieniem przypadku wszawicy zwracam się do Państwa z prośbą o wnikliwe i systematyczne sprawdzanie czystości głowy Waszych dzieci. W razie wykrycia wszawicy należy zastosować u dziecka dostępne w aptekach środki, które skutecznie likwidują pasożyty jak i ich jaja. Kuracji powinni się poddać wszyscy domownicy, aby mieć pewność, że wszawica nie będzie się dalej rozprzestrzeniać. Jednocześnie przypominam, że samo wyczesanie włosów nie wystarczy. Należy także wyprać ubrania (odzież wierzchnią tj. kurtki, czapki, szaliki także), pościel, koce czy pluszowe zabawki, które były narażone na kontakt ze wszami. Trzeba to zrobić w temperaturze minimum 60°C.

Dzień 07.06.2024r(piątek) będzie w naszej grupie Dniem Gier Planszowych. W związku z ty proszę, aby w tym dniu dzieci w miarę możliwości przyniosły grę planszową (zamiast zabawki).

W dniu 13.06.2024r o godzinie 10:00 dzieci wezmą udział w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej w Tychach (Osiedle A). Temat zajęć: „Jak Słonecznik odzyskał przyjaciół”. Proszę o dostosowanie ubioru dzieci do warunków atmosferycznych.

W związku z uroczystością z okazji Dnia Mamy i Taty proszę, aby w dniu występu dzieci ubrane były odświętnie : chłopcy -strój odświętny, dziewczynki- sukienki.( stroje na występy mogą być zostawione do przebrania).

W dniu 10.06.2024r (poniedziałek) dzieci wezmą udział w wycieczce do stajni „CAPRIOLA” w Bieruniu. Wizyta obejmuje: zapoznanie z wszystkimi mieszkańcami stadniny, karmienie kózek i krówek, przygotowanie kucyka do przejażdżki, przejażdżka na kucyku po lesie, wykonanie pracy plastyczno – technicznej. Koszt wycieczki wynosi 40 złotych ( wstęp do stadniny=30 złotych, przejazd busem=10 złotych. W dniu tym śniadanie podane zostanie o godzinie 8:20, wyjazd z przedszkola o godzinie 9:00, powrót do przedszkola około godziny 12:00. Proszę o dostosowanie ubioru dzieci do warunków atmosferycznych.

ZAPRASZAMY RODZICÓW NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I TATY, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 12.06.2024r O GODZINIE 15:30 NA GÓRNYM HOLU PRZEDSZKOLA.

W dniu 22.05.2024r (środa) o godzinie 15:30 odbędzie się zebranie dla Rodziców. Tematem zebrania będzie podsumowanie obserwacji końcowej dzieci 4 i 5-letnich. Zapraszam

W dniu 08.05.2024r ( środa) dzieci wezmą udział w lekcji bibliotecznej, która odbędzie w tyskiej Mediatece. Śniadanie w tym dniu podane zostanie o godzinie 8:45. Powrót do przedszkola około godziny 11:30. Przejazd odbędzie się środkami komunikacji miejskiej (dla dzieci jest to przejazd bezpłatny). Proszę o dostosowanie ubioru dzieci do warunków atmosferycznych.

W dniu 10.04.2024r (środa) dzieci wezmą udział w zajęciach, które odbędą się w tyskiej Mediatece. Temat zajęć: „Wiosna wokół nas”. Śniadanie w tym dniu podane zostanie o 8:45. Powrót do przedszkola około godziny11:45. Przejazd odbędzie się środkami komunikacji miejskiej (dla dzieci jest to przejazd bezpłatny). Proszę o dostosowanie ubioru dzieci do warunków atmosferycznych.

Zapraszam wszystkich chętnych Rodziców wraz z dziećmi do udziału we wspólnym ozdabianiu świątecznych ciasteczek. Spotkanie odbędzie się w dniu 20.03.2024r o 15:30 (ozdobne posypki, lukry… mile widziane).

Od dnia 12.02.2024r konsultacje indywidualne dla rodziców odbywają się środy w godzinach od 15:30 do 16:30. Zapraszam

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Zapraszamy wszystkie Babcie i Dziadków na występ „Żabek” z okazji Dnia Babci i Dziadka w piątek 26.01.2024 o godzinie 10:30 🙂

Bal Karnawałowy w przedszkolu odbędzie się 25.01.2024r (czwartek). Zabawę dla dzieci od godziny 9:30 poprowadzi WodzirejZdjęcia indywidualne dzieci wykonywane będą od godziny 7:30. Prosimy o zapewnienie dzieciom strojów karnawałowych.

PSYCHOLOG W PRZEDSZKOLU

Od grudnia na terenie naszego przedszkola pracuje psycholog – p. Damian Tryba. Pan psycholog pracuje w każdy piątek w godz. 8:00 – 16:00. Jeśli byliby Państwo zainteresowani konsultacjami/spotkaniem z psychologiem prosimy o umawianie się za pomocą adresu mailowego: d.tryba@przedszkole10tychy.pl lub bezpośrednio w piątek w godzinach pracy.

*Jeżeli zainteresowanych rodziców w danym terminie będzie zbyt dużo, Pan psycholog wyznaczy inny termin spotkania.

WIGILIA PRZEDSZKOLNA

Dnia 19.12.2023 r w naszym przedszkolu odbędzie się przedszkolna wigilia (uroczysty obiad).

Prosimy o odświętny ubiór dzieci oraz o przyniesienie małego opłatka.

Przypominam, aby ubierać dzieci stosownie do pogody. Jeśli w najbliższym czasie spadnie odpowiednia ilość śniegu na pewno skorzystamy i pójdziemy lepić bałwana.

5 grudnia /tj. wtorek/ zapraszam chętnych rodziców, wraz z dziećmi, do udziału w warsztatach robienia ozdób świątecznych. Zaczynamy 15.45

W związku z wystąpieniem przypadku wszawicy zwracam się do Państwa z prośbą o wnikliwe i systematyczne sprawdzanie czystości głowy Waszych dzieci. W razie wykrycia wszawicy należy zastosować u dziecka dostępne w aptekach środki, które skutecznie likwidują pasożyty jak i ich jaja. Kuracji powinni się poddać wszyscy domownicy, aby mieć pewność, że wszawica nie będzie się dalej rozprzestrzeniać. Jednocześnie przypominam, że samo wyczesanie włosów nie wystarczy. Należy także wyprać ubrania (odzież wierzchnią tj. kurtki, czapki, szaliki także), pościel, koce czy pluszowe zabawki, które były narażone na kontakt ze wszami. Trzeba to zrobić w temperaturze minimum 60°C.

ZAJĘCIA DODATKOWE

j.angielski: poniedziałek 12.30 – 13.00

wtorek 10.30.- 11.00

religia: czwartek i piątek 13.00 – 13. 30

pantomima: czwartek 13.45 – 14.15

karate: piątek 12.30 – 13.00

piłka nożna: młodsze dzieci – poniedziałek 13.30-14.00
starsze dzieci – poniedziałek 14.00 – 14.30

Adres e-mail do wychowawcy naszej grupy: zabki@przedszkole10tychy.pl
Jednocześnie informuję, że odpowiadam na maile tylko w godzinach pracy przedszkola z wyłączeniem czasu pracy z dziećmi.

Konsultacje indywidualne dla rodziców odbywać się będą we wtorki 15.30 – 16.30.

GALERIA GRUPY

Wycieczka do Stajni CAPRIOLA

Kolejna , tym razem majowa wizyta w tyskiej Mediatece – dział książek dla dzieci

Wesołe zabawy na zjeżdżalni i w dmuchanym zamku

Nasza pierwsza wizyta w tyskiej Mediatece

Wizyta w bibliotece – ozdabianie jajek wielkanocnych

Spotkanie z pracownikiem tyskiego Schroniska dla zwierząt oraz udział w prelekcji na temat „Komunikacja człowiek – pies”

W świątecznym, radosnym nastroju ozdabiamy własnoręcznie przygotowane ciasteczka. Smakują wyśmienicie.

Wesołe zabawy w Dniu Matematyki

Świętujemy Dzień Świętego Patryka

Z wizytą w sklepie zoologicznym

Dzień Dinozaura

Dziś dzieci zwiedziły Bibliotekę – Filię nr 3 mieszczącą się na ulicy Bibliotecznej. Najwięcej czasu spędziły oczywiście w dziale książek dla dzieci.

Okazało się, że zabawy i eksperymenty z Doktorem Wow były super ciekawe, zabawne i pouczające.

W dniu dzisiejszym dzieci odwiedziły Księgarnię Bookszpan mieszczącą się na Placu Baczyńskiego

Dziś zwiedziliśmy jubileuszową wystawę prac tyskiego środowiska artystycznego w Galerii Sztuki OBOK. Oglądaliśmy prace artystów, wysłuchaliśmy też pogadanki na temat różnorodności technik artystycznego wyrazu.

Dzisiaj odbył się wyjątkowy dzień – Dzień Dziadka i Babci. Dziękujemy serdecznie wszystkim Gościom za tak liczne przybycie oraz za przygotowanie poczęstunku, a Żabkom serdecznie gratulujemy udanego występu! 🙂

Super bohaterowie, księżniczki, strażacy a nawet pingwin! Takie postacie gościły na balu przebierańców!! Zabawa była szlona i radosna!

„W czasie deszczu dzieci się nudzą…” Nie my! Gdy na zewnątrz deszcz i wiatr, my spalamy nadmiar energii podczas zabaw ruchowych na holu.

7 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Najpierw rozwiązywaliśmy zagadki w sali, było także memory i wiele innych okazji do przybliżenia nam bajek tych do czytania jak i tych do oglądania w telewizji. Na koniec rozwiązywaliśmy quizy na tablicy multimedialnej.

Czy matematyka musi być straszna? Nie! I „Żabki” o tym wiedzą.

31 października obchodziliśmy Dzień Dyni. Poznaliśmy jej wygląd, kolor. Zajrzeliśmy nawet do środka. Posmakowaliśmy jej pestek. A na koniec mogliśmy pobawić się ciastoliną zrobioną z dyni!

Kilka ujęć z naszej codzienności – czyli czym najbardziej lubią bawić się „Żabki”

20 października mieliśmy okazję do oglądania dwóch bajek. Najpierw pani Marta i pani Justyna zapoznały nas z legendą „O Królu Popielu, którego myszy zjadły”, a potem przyjechał profesjonalny teatrzyk z bajką pt. „Gra w kolory”. Było to przedstawienie o tematyce ekologicznej, w którym mogliśmy wziąć czynny udział.

16 października mieliśmy praktyczną naukę zasad ruchu drogowego. Najpierw poznaliśmy znaki i zasady w teorii. Potem poszliśmy na spacer obserwować skrzyżowania. A na koniec bawiliśmy się w przedszkolnym miasteczku ruchu drogowego.

13 października dzieci z grupy „Żabek” i „Słoneczek” wzięły udział w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Jak powszechnie wiadomo „zdrowym ciele zdrowy duch”. Dlatego codziennie mamy zabawy ruchowe lub zestaw ćwiczeń gimnastycznych.

30 września był Dzień Chłopaka, a jak wiadomo nasza grupa to w przeważającej mierze chłopcy. Dlatego też nasze dziewczynki zaśpiewały im „Sto lat” najgłośniej jak tylko potrafiły, a chłopcy mieli okazję wykazać się w kilku konkurencjach tj. znajomość marek samochodów czy też bajek dla dzieci. Na koniec wszyscy uczcili ten dzień pysznymi babeczkami, które upiekła Pani Agata, za co jej z całego serca dziękujemy.

26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Poznaliśmy kilka zwrotów w obcych językach, a nawet uczyliśmy się liczyć po japońsku 🙂

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Było dużo gier i zabaw, ale największą frajdą była zabawa z chustą.

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day). Choć wszyscy przyszli ubrani w stroje w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów i pasji.

15 września odbyła się pokazowa lekcja karate – wszystkim bardzo się podobało

13 września obchodziliśmy Dzień Programisty. Wiemy już, że programista to ciekawy zawód a my wstęp do programowania zaczęliśmy od kodowania na macie.