ŻABKI 3 – latki

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE

Drodzy Rodzice:

Jak już informowałyśmy Państwa wcześniej 14.06.2022 r. wraz z grupą Biedronek jedziemy na wycieczkę autokarową do gospodarstwa edukacyjnego „Niezłe ziółka” w Mikołowie. Wyjście z przedszkola o godzinie 10.15, wyjazd autokarem o godzinie 10.30. Po przyjeździe na miejsce dzieci dostaną kanapki, soczek
i banana. Dzieci na wycieczkę nie zabierają swojego jedzenia ani picia. Nie zabierają też żadnych plecaków. Wszystkie niezbędne rzeczy zapewnimy.
Zajęcia w gospodarstwie rozpoczynamy o godzinie 11.30.
Prosimy dostosować ubiór dzieci do warunków atmosferycznych, w razie upałów koniecznie czapka z daszkiem i zapewnić wygodne obuwie. Prosimy również o informację, jeżeli dziecko ma chorobę lokomocyjną. Planowany powrót do przedszkola ok. 14.00, wtedy dzieci zjedzą obiad. Całkowity koszt wycieczki
od osoby wynosi 50 zł, wpłat prosimy dokonywać u nauczycielek grupy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się 22 czerwca (środa) o godzinie 15.30.
Na zebraniu zostaną przedstawione Państwu wyniki końcowej obserwacji dzieci.
Jeśli, ktoś z Państwa nie jest
w stanie przyjść w wyznaczonym dniu prosimy o zgłoszenie się
do nauczycielek grupy w celu zapoznania się z dokumentacją dziecka.


GALERIA GRUPY

1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka, z tej właśnie okazji…

12 kwietnia obchodziliśmy w naszej grupie DZIEŃ CZEKOLADY. Była to okazja do kolejnych wspaniałych zabaw, m.in mogliśmy posmakować czekolady oraz stworzyć własne wyklejane czekoladki. Efekt końcowy wyszedł wyśmienicie, co prezentuje poniższe zdjęcie :).

Z okazji Światowego Dnia Wody dowiedzieliśmy się jak ważna jest ona dla życia człowieka. Oczywiście nie obyło się również bez wspaniałej zabawy…w tym dniu każdy mógł poeksperymentować :).

W pierwszych dniach wiosny mieliśmy dużo pracy. Na początku tygodnia pożegnaliśmy zimę a powitaliśmy wiosnę. Następnie założyliśmy hodowlę roślin: posadziliśmy kwiaty dla ozdoby i zioła dla zdrowia. Na koniec tygodnia poznaliśmy ptaki powracające z ciepłych krajów.

W ramach realizacji programu „Klub Zdrowego Przedszkolaka” oraz akcji #WIRUSOOCHRONNA dzieci z naszej grupy mają różne zajęcia ruchowe

Chociaż przeważająca większość grupy to chłopcy to 8 marca prym wiodły dziewczynki.

28 lutego zgłębialiśmy wiedzę o dinozaurach. I choć języki nam się plątały wymawiając ich nazwy zabawa była udana

25 lutego odbył się Bal Piżamowca. I my tam byliśmy – chociaż w bardzo okrojonym składzie

17 lutego obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kota – przyszły do nas małe kotki i drapieżne kociska 😀

Dowiedzieliśmy się czego potrzebuje kot do godnego życia oraz jak o niego dbać

9 lutego był Międzynarodowy Dzień Pizzy. my z małym poślizgiem też uczciliśmy ten dzień. Odbyło się to w ramach realizacji programu Klubu Zdrowego Przedszkolaka. Teraz już wiemy, co to jest zdrowe odżywianie, znamy nazwy wybranych warzyw i owoców.

Walentynki w naszej grupie stały się okazją do rozmowy o emocjach i o tym jak można je wyrażać. Ale był to także czas do gier i zabaw integracyjnych.

Dzisiaj przyszliśmy do przedszkola przebrani za wymarzone postaci. Były Pszczółki, Królewicze, Spider-Mani a także wiele innych… Zaraz po śniadanku poszliśmy na wspaniałą zabawę, którą prowadził wesoły Pan Wodzirej :).

W naszej sali mamy już ubraną choinkę, był już u nas Mikołaj. Dzisiaj przyszedł czas na pierwszą Wigilię w grupie „Żabek”. Poznaliśmy zwyczaje wigilijne, obejrzeliśmy występ w wykonaniu Nauczycieli z naszego przedszkola, a potem wszyscy razem zasiedliśmy przy uroczystym stole.

6 grudnia odbyło się spotkanie z Mikołajem. Czekaliśmy na niego cały rok, ale warto było bo każdy dostał prezent.

3 grudnia dzieci miały okazję spotkać się z górnikiem. Dowiedzieliśmy się od niego na czym polega praca górnika oraz skąd się bierze węgiel.

„Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy,
jestem sobie mały jeżyk…”

Dzisiaj w naszej grupie obchodziliśmy DZIEŃ JEŻA z tej okazji zaprezentowaliśmy się w pięknych strojach i dodatkach przygotowanych z Rodzicami w domu.

Tuż po śniadaniu odwiedził nas wyjątkowy gość….
Spędziliśmy czas na świetnej zabawie, a przy okazji nauczyliśmy się troszkę o sposobie życia jeży.

„Jak możemy się komunikować, czyli telefon dawniej i dziś”

Spotkanie z folklorem, czyli wizyta Zespołu „Urbanowiczanki”. Posłuchaliśmy pieśni śpiewanych w gwarze śląskiej przy akompaniamencie akordeonu. Wspólnie zatańczyliśmy i dowiedzieliśmy się jak dawniej ubierały się nasze babcie i prababcie

Spotkanie z pszczelarzem – już teraz wiemy jak wygląda królowa pszczół oraz jaki pożytek mamy z miodu.

Nasze pierwsze spacery – strasznie dłuuugi ten wąż 😀

Zabawy na Magicznym Dywanie

Dzisiaj do naszej grupy przytuptały małe jeże…

Dzień Żółty – Dzień Uśmiechu

Wirujące farby, czyli eksperymenty z kolorami.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Muzyki i spotkanie z perkusistą – nauczycielem z Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach

Zajęcia w ramach akcji #WIRUSOOCHRONNA – już wiemy dlaczego powinniśmy często myć ręce. Wiemy też jak to robić poprawnie, a co najważniejsze znamy kilka sposobów dbania o zdrowie.

Bo w „Żabkach fajnie jest” – nasze zabawy

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z grupy „Żabek” na spotkanie adaptacyjne, które odbędzie się 30 i 31 sierpnia o godzinie 15.30. Bardzo proszę przynieść zmienne obuwie. W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy aby na spotkanie dziecko przyszło z jednym z rodziców.