III edycja Konkursu Logopedycznego pt. „ Logopedyczne zabawy”

REGULAMIN

1. Organizatorem konkursu jest Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi. Osobą prowadzącą konkurs jest logopeda Dorota Złotoś .
  1. Konkurs adresowany jest do dzieci 3, 4, 5 i 6 letnich.
  1. Prace na konkurs można składać od 14.03. do 28.03.2019 do p. Doroty („Bulinki”).
  1. Zadaniem konkursowym jest zrobienie pomocy logopedycznej pod postacią  gry, kart typu Czarny Piotruś, buziek z minkami logopedycznymi , kart z literami lub sylabami – pomoce te będą wykorzystywane w terapii logopedycznej dzieci z naszego przedszkola.
  • Celem Konkursu jest zachęcenie dzieci do ćwiczeń logopedycznych,  własnoręcznie zrobione pomoce zachęcą dzieci do wykonywania ćwiczeń w domu i przedszkolu. Prace powinny być wykonane wspólnie przez dzieci z rodzicami – jest to Konkurs rodzinny.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

– uczestnikiem konkursu może być każde dziecko naszego przedszkola

–  prezentacja zasady działania pomocy logopedycznej

– prace powinny być podpisane – imię i nazwisko dziecka, wiek, grupa

Zasady konkursu:

1.  Dzieci będą oceniane za:

–  spełnienie warunków konkursu – przydatność do terapii oraz merytoryczną poprawność

–  pomysłowość

– estetykę wykonania pomocy

– dzieci będą oceniani w dwóch grupach wiekowych – grupa młodsza – 3-4 lata, grupa starsza 5-7 lat

2.  Do oceny uczestników konkursu logopedycznego zostanie powołana Komisja Konkursowa, w skład której wejdą : logopeda, nauczycielki naszego przedszkola.

Uwagi końcowe :

1.        Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w dniu konkursu po sprawdzeniu prac wszystkich uczestników.

2.        Laureaci I, II, III  miejsca zostaną nagrodzeni – otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Kółko plastyczne

Drodzy RODZICE.

Informujemy, że zajęcia z kółka plastycznego, które miały odbyć się w dniu dzisiejszym (22.11) zostały przeniesione na dzień 29.11.

ZDJĘCIA DO KALENDARZA

Dnia 26 października 2018 r (tj. piątek) na terenie przedszkola odbędzie się sesja fotograficzna dla dzieci w celu wykonania zdjęć do kalendarza.

Zakup zdjęć będzie dobrowolny (odpowiedzialność fotografa).

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Zapraszamy wszystkich rodziców do uczestnictwa w zebraniach podsumowujących wyniki obserwacji i diagnozy wstępnej.

Zebrania odbędą się według harmonogramu:

• GRUPA TYGRYSKI – 23.10.2018r. o godz. 15.30
  • GRUPA KUBUSIE –  25.10.2018r. o godz. 15.30
  • GRUPA BULINKI –  11.10.2018r. o godz. 16.00
  • GRUPA KANGURKI – 25.10.2018r. o godz.16.00
  • GRUPA SMERFY –   17.10.2018r.  o godz. 16.00
  • GRUPA SKRZATY– 29.10.2018r. o godz. 16.00

ZDJĘCIA W PRZEDSZKOLU

Z przyczyn od nas niezależnych nastąpiła zmiana terminu wykonywania zdjęć !

Firma fotograficzna zagości w przedszkolu dnia 24.09 ( poniedziałek) o godzinie 9.00.

Zdjęcia będą wykonane wszystkim dzieciom, jednak Rodzice nie są zobowiązani do ich zakupienia.

DZIEŃ KROPKI

Dnia 14.09 (piątek)

odbędzie się w naszym przedszkolu

prosimy, aby z okazji tego święta, dzieci miały na sobie ubranko (lub jego część) w kropeczki.