Tydzień Adaptacyjny dla 3 i 4 – latków

Drodzy Rodzice

Wychodząc naprzeciw lękom i oczekiwaniom rodziców i dzieci przyjętych do naszego przedszkola na rok szkolny 2022/2023 organizujemy „Tydzień adaptacyjny” w dniach 25.08.2022 r. – 31.08.2022 r.

   Niewątpliwą korzyścią wakacyjnego spotkania w przedszkolu będzie fakt, że większość dzieci łatwiej zaadaptuje się do warunków przedszkolnych oraz, że pierwsze dni w przedszkolu będą łatwiejsze zarówno dla rodziców jak i dla maluchów.

Program obejmuje: jedno spotkanie rodziców z psychologiem z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, dyrektorem i nauczycielem prowadzącym grupę oraz cztery spotkania z dziećmi
i rodzicami. Celem spotkania z psychologiem będzie omówienie problemów adaptacyjnych dzieci oraz możliwości ich rozwiązania, a także organizacja pracy przedszkola (dlatego prosimy o przyjście bez dzieci).

Spotkania z dziećmi odbywać się będą codziennie od czwartku do środy od godziny 1530  i  trwać będą około 1,5 godziny.

Ze względów organizacyjnych na spotkanie, które odbędzie się w dniu 26.08.2022 r. (piątek) o godz.1530  zapraszamy tylko jednego z rodziców. Na pozostałe zajęcia adaptacyjne zapraszamy dziecko wraz z jednym opiekunem.

Prosimy o przyniesienie ze sobą obuwia zmiennego zarówno dla dziecka jak i dla rodzica/ opiekuna.

Poza tym do przedszkola należy przygotować dziecku:

  • duże opakowanie chusteczek higienicznych do samodzielnego wyciągania
  • opakowanie chusteczek nawilżających  
  • papcie pełne na gumowych podeszwach (nie klapki!),
  •  piżama, poszewka na koc (wymiary: 1,60 x 2,10),
  • poduszeczka – „Jasiek”, 
  • mata do spania (np. https://www.ikea.com/pl/pl/p/plufsig-skladana-mata-gimnastyczna-rozowy-30419906/) – mata musi być składana ze względu na możliwość przechowywania jej w niewielkiej komórce znajdującej się w sali, pokryta materiałem, który w łatwy sposób można dezynfekować (nie może być pokryta materiałem).
  • mały ręcznik frotowy,
  • ubrania na zmianę – bielizna

UWAGA: rzeczy do spania tylko dla grupy „PSZCZÓŁKI” – dlatego prosimy o wcześniejsze zapoznanie się do jakiej grupy zostało przydzielone Państwa dziecko.

Wszystkie rzeczy należy podpisać (oprócz chusteczek i ręczników)