Rodzice

Drodzy Rodzice, w związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na covid-19 przypominamy, że są Państwo zobowiązani do przestrzegania:

Procedury dotyczącej działań profilaktycznych  minimalizujących ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19

1. Do placówki nie mogą przychodzić dzieci i ich rodzice/opiekunowie, którzy są chorzy lub mają objawy wskazujące na chorobę zakaźną.
  2. Na czas pracy Przedszkola, drzwi wejściowe do budynku Przedszkola są zamykane, w szczególności w godzinach 9:00 – 12:00.
  3. Każdy rodzic/ opiekun dziecka uczęszczającego zobowiązany jest zapoznać się i stosować zapisy procedury dotyczącej działań profilaktycznych minimalizujących ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID – 19  na podstawie wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dn. 25 sierpnia  2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, oraz z 2020 r. poz. 322, 374, 567 i 1337).
  4. Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie dziecko zdrowe, bez jakichkolwiek objawów chorobowych. Podwyższona temperatura, kaszel, katar, osłabienie (bez względu na etiologię) wykluczają dziecko z możliwości uczęszczania do przedszkola.
  5. Przed wejściem do przedszkola oraz w przypadku niepokojących objawów występujących u dziecka będzie ono miało dokonywany pomiar temperatury termometrem bezdotykowym.
  6. Rodzice / opiekunowie  są zobowiązani wyrazić zgodę na pomiar temperatury ciała dziecka.
  7. Dzieci do placówki są przyprowadzane i odbierane przez jedną, zdrową osobę (bez osób towarzyszących).
  8.  Należy unikać przyprowadzania i odbierania dzieci przez osobę powyżej 60 roku życia.
  9. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych, nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola.
  10. Rodzice/ opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola mają obowiązek stosowania środków ochrony osobistej, zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczek, założenia rękawiczek jednorazowych (przedszkole  nie zapewnia rękawiczek ani maseczek) lub dezynfekcji rąk płynem znajdującym się przy drzwiach wejściowych do budynku.
  11. Zabronione jest przynoszenie do oddziału przedszkolnego i zabieranie z oddziału przedszkolnego jakichkolwiek przedmiotów lub zabawek.
  12. Rodzice/ opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z oddziału przedszkolnego  mają obowiązek zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników przedszkola oraz innych dzieci i ich rodziców wynoszący min. 1,5 m.
  13. Rodzic wprowadza dziecko na szatnię przedszkola gdzie pomaga dziecku sprawnie rozebrać się/ ubrać się i zmienić obuwie. Następnie dziecko zanosi rzeczy do swojej szafki w szatni i stamtąd bezpośrednio przechodzi do wyznaczonej grupy.
  14. Na szatni może przebywać maksymalnie 5 rodziców/ opiekunów wraz z dzieckiem/ dziećmi.
  15. Pozostali Rodzice muszą oczekiwać przed wejściem do przedszkola, na podjeździe dla wózków zachowując odpowiedni dystans (zgodnie z zasadami określonymi przez MZ i GIS w odstępach co najmniej 1,5 m.)
  16. Rodzic/opiekun ogranicza czas przebywania z dzieckiem do niezbędnego minimum, tak by umożliwić sprawne przyprowadzanie/odbieranie dzieci przez innych rodziców/opiekunów.
  17. W momencie odbioru dziecka przez rodzica/opiekuna; dziecko nie powraca już do sali, jeżeli zapomniało czegoś zabrać – czyni to następnego dnia.
  18. Rodzic wychodzący z przedszkola schodzi po schodach i udaje się przez furtkę poza teren placówki.
  19. Po odebraniu dziecka Rodzice wraz z dziećmi nie mogą przebywać na ogrodzie przedszkolnym.
  20. Rodzice są zobowiązani do podporządkowania się poleceniom Pań dyżurujących na szatni.
  21. Dziecko przejawiające  niepokojące objawy choroby zostanie odizolowane od grupy, w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób. Rodzice/opiekunowie zostaną niezwłocznie powiadomieni telefonicznie o zdarzeniu i w celu pilnego odebrania dziecka z podmiotu.
  22. Rodzice/ opiekunowie zobowiązują się do natychmiastowego odebrania dziecka
    w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych. Personel placówki będzie komunikował się z rodzicami/opiekunami dziecka telefonicznie. Rodzic/opiekun prawny musi zapewnić sposób szybkiej komunikacji z przedszkolem (podanie co najmniej 2 numerów telefonicznych, szybki odbiór telefonu).
  23. Rodzice/ opiekunowie zobowiązują się do natychmiastowego poinformowania placówki (dyrektora lub nauczyciela) o pozytywnym wyniku testu na  koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID – 19stwierdzonego u dziecka, rodzica/ opiekuna dziecka lub innych osób zamieszkujących wspólnie z dzieckiem.
  24. Obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia opiekunów dziecka do sal przedszkolnych, w których przebywają dzieci. Bieżące sprawy wychowawca będzie przekazywał telefonicznie lub mailowo.