Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach > OGŁOSZENIA > Uncategorized > Bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Program jest bezpłatny, wsparcie jakie otrzymuje każda osoba jest duże, bo to jest m.in. 15 wizyt u fizjoterapeuty.

Jeżeli mieszkańcy naszego miasta i okolic z tej pomocy nie skorzystają, to środki przeznaczone na ten cel wrócą do Brukseli, a nie do województwa śląskiego.  Poniżej kilka kluczowych informacji: 1. Celem programu jest utrzymanie w zatrudnieniu lub powrót do zatrudnienia osób  ze schorzeniami narządu ruchu (kręgosłup, stawy kończyny górnej tj. barki, łokcie, nadgarstki,  stawy kończyny dolnej tj. biodra, kolana, kostki) Dolna granica wieku – minimum 50 lat, górna granica wieku dla kobiet wynosi poniżej 60 lat, a dla mężczyzn poniżej 65 lat.  Wielu z Państwa osobiście doświadczyło problemów z kręgosłupem, kolanami, barkami oraz innymi częściami narządu ruchu. Duża część z tych problemów ma charakter nawrotowy.  Schorzenia narządu ruchu są trzecimi co do wielkości udziału procentowego przyczynami wystawiania zwolnień lekarskich w Polsce. Rocznie jest to ponad 40 mln osobodni. Dziennie ponad 110 tysięcy Polaków przebywa na L4 z tego  powodu. To ogranicza  osobiste funkcjonowanie osoby chorej, angażuje rodzinę, podnosi koszty funkcjonowania systemu, wreszcie obciąża również pracodawcę.  Program właśnie temu wychodzi naprzeciw.  Dlatego zapraszamy do udziału Państwa osobiście, Państwa pracowników, Państwa rodziny, znajomych, sąsiadów. Jak Państwo osobiście nie należycie do grupy docelowej, to prosimy o przekazanie tej informacji dalej.  
2. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 do 22.00 (jeżeli są takie potrzeby). Mieścimy się w Tychach przy ulicy Młodzieżowej 3. 
3. Jesteśmy jedną z trzech w Polsce Certyfikowanych Klinik Międzynarodowego Instytutu McKenziego (siedziba  w Nowej Zelandii). Schorzenia narządu ruchu są głównym obszarem naszych działań. 
. Dane adresowe:  Certyfikowana Klinika Międzynarodowego Instytutu McKenziego w Tychach, ul. Młodzieżowa 3, tel. 607800959.  Czynne: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00. www.fizjoterapiamdt.pl

Więcej informacji https://drive.google.com/file/d/1CMBi7nb3VYO9lYtMfIZa8nuR0p8ZLj_N/view