Bulinki

ZAMIERZENIA DO REALIZACJI W POSZCZEGÓLNYCH MIESIĄCACH:

czerwiec w Bulinkach

zamierzenia na maj

kwiecień w Bulinkach

MARZEC W BULINKACH

luty w Bulinkach

Styczeń w Bulinkach

grudzień w Bulinkach

listopad w Bulinkach

październik w Bulinkach

wrzesień w Bulinkach


W związku z wyjściem dzieci do gospodarstwa rolnego śniadanie w piątek (tj. 7.VI) będzie o 8.30


4 czerwca 2019 r. dzieci wychodzą do Teatru Małego na spektakl pt: „RUMCAJS”. Spektakl w Teatrze rozpoczyna się o godzinie 12:15 w związku z czym obiad zostanie dla tych grup przesunięty na godz.11:15.  Prosimy o odbiór dzieci w tym dniu najwcześniej o godz.14:30

Cena biletu wynosi: 18 zł. Prosimy o dokonanie wpłat u nauczycielek w grupach


Dzieci z grupy „Bulinków” zapraszają swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, która odbędzie się 21 maja o godzinie 15.00


06 maja(poniedziałek) organizowana jest wycieczka do Katowic na warsztaty pt. „Muzyczna Bajkoterapia – podróż dookoła harmonicznego koła”. Zbiórka w przedszkolu o godzinie 7.20. Przed wyjazdem dzieci dostaną śniadanie.

NIE CZEKAMY NA SPÓŹNIALSKICH

Koszt wycieczki 31 zł


Informujemy, że ze względu na strajk występy dzieci w Teatrze Małym zaplanowane na 23.04 nie odbędą się. Zgodnie z informacją z Młodzieżowego Domu Kultury występy te zostały przełożone na 29 i 30 maja. O szczegółach będziemy informować w osobnym ogłoszeniu.

 11 marca 2019 roku dzieci z naszej grupy wezmą udział w spektaklu profilaktycznym pt: „DOROTKA PO DRUGIEJ STRONIE TĘCZY”, który odbędzie się w Teatrze Małym w Tychach. Wyjście na spektakl zaplanowane jest na godzinę 12:15

Cena biletu wnosi 18 zł 

Prosimy o dokonanie wpłat u nauczycieli
w grupie

Wraz z nowym semestrem szkolnym rozpoczęliśmy realizację kolejnego modułu programu „Małego Misia” – kuferek kreatywności.

Dziś są Walentynki!
Dla chłopca i dziewczynki!
Wszyscy sobie ślą serduszka,
a ja szepnę Ci do uszka:
Już o Tobie wiele wiem,
coraz bardziej lubię Cię!

Kilka wspomnień z balu przebierańców…

Informujemy, iż od II semestru tj. od lutego konsultacje indywidualne dla rodziców odbywać się będą w każdą pierwszą środę miesiąca w godzinach 15.30-16.30

Uwaga, ważna zmiana!

W związku z przygotowaniami dzieci do przedstawienia świątecznego została zmieniona godzina zajęć z pantomimy. Zajęcia odbywać się będą w środy w godzinach 14.00-14.45 oraz w piątki 13.00-13.45. Jeśli to możliwe prosimy odbierać dzieci po zajęciach – ułatwi to naukę ról.


Wydarzenia w styczniu

Dzieci z naszej grupy zapraszają babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta,

która odbędzie się 22 stycznia o godzinie 10.00

Rodzice, którzy chcą aby po uroczystości dziecko zostało odebrane przez dziadków powinni zadbać o aktualne oświadczenie o odbiorze dziecka z przedszkola.

23 stycznia 2019 roku dzieci z  „Bulinki” wezmą udział w spektaklu profilaktycznym pt: „CO W TRAWIE PISZCZY”, który odbędzie się w Teatrze Małym w Tychach. Wyjście na spektakl zaplanowane jest na godzinę 8:30 – w związku z tym prosimy o przyprowadzenie dzieci na godz.7:30 aby dzieci mogły zjeść śniadanie.

 Cena biletu wnosi 20 zł  (50% kosztów zostanie pokryta przez Radę Rodziców)

Prosimy o dokonanie wpłat u nauczycieli grupy.

Białe szaleństwo….

Wydarzenia w grudniu

Tuż przed świętami Bulinki zamieniły się w kucharzy 😉

19 grudnia Bulinki miały okazję posłuchać opowieści o przytulaniu. Dziękujemy mamie naszego kolegi za poświęcony czas.

Informujemy Rodziców, że 21 grudnia 2018 r. odbędzie się uroczysty obiad dla wszystkich dzieci, tzw. „wigilia przedszkolna”. Prosimy aby w tym dniu dzieci były „odświętnie” ubrane oraz aby przyniosły do przedszkola opłatek.

6 grudnia byliśmy w teatrze, a po obiedzie przyszedł do nas Mikołaj

Drodzy Rodzice,

Informujemy, że w dniu 6 grudnia 2018 r. wszystkie dzieci wychodzą do Teatru Małego, na spektakl : „O małej syrence w niejednej piosence”. Koszt spektaklu wynosi 18 zł. Prosimy o dokonywanie wpłat u nauczycieli grup. Spektakl odbędzie się o godz. 10:00.

W związku z tym spotkanie z Mikołajem przewidziane jest na godz. 12:30, dlatego prosimy odebrać dzieci w tym dniu dopiero po podwieczorku.

 

Aby przybliżyć dzieciom legendę o Skarbniku zawitała do nas p. Kasia z teatrzykiem Kamishibai. Dzieci miały okazję wysłuchać Legendy o Skarbniku oraz bajki o Calineczce. Pani Kasi serdecznie dziękujemy.

Jak wiadomo 4 grudnia obchodzimy Dzień Górnika -w naszym przedszkolu z tej okazji zawitał gość

3 grudnia odbyły się warsztaty świąteczne, podczas których wykonaliśmy bombki. Uczestnikom bardzo dziękujemy.

Wydarzenia w listopadzie

Andrzejkowe czary – mary

27 listopada byliśmy w bibliotece. Teraz, gdy już mamy założoną kartę biblioteczną, każdy „Bulinek” pilnuje terminu wizyt w bibliotece.

26 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia


19 listopada odbył się I Turniej Gier Planszowych – uczestnikom dziękujemy

„Kodowanie na dywanie” czyli wstęp do programowania

16 listopada było naprawdę wiele wrażeń: najpierw uczestniczyliśmy w Dniu Kolorowego Liścia a po obiedzie mieliśmy gościa, który przeczytał nam pięknie ilustrowane bajki. Mamie, która poświeciła swój czas serdecznie dziękujemy.

Zakończyła się realizacja międzynarodowego projektu „Piękna Nasza Polska Cała”. Już wszystkie dzieci wiedzą, co to jest niepodległość, jakie są symbole narodowe Polski, jakie miasto jest naszą stolicą. Podsumowaniem tego projektu był dzień 9 listopada, kiedy to cała społeczność przedszkolna wzięła udział we wspólnym śpiewaniu czterech zwrotek hymnu.

„Bulinki”  jako mali odkrywcy

Nasza pierwsza wizyta w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w ramach programu „Trzy stany skupienia”

            


Wydarzenia w październiku

Wizyta w Bibliotece: dzieci miały okazję poznać bliżej zawód bibliotekarza, wysłuchały bajki czytanej przez panią bibliotekarkę. Korzystając z kącika czytelniczego przejrzeliśmy zbiory książek dla najmłodszych. Na koniec założyliśmy kartę biblioteczną i wypożyczyliśmy książki do wspólnego czytania w przedszkolu.

We wtorek 30 października dzieci z naszej grupy w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”  idą do Biblioteki Miejskiej. Wyjście z przedszkola planowane jest na godzinę 9.30. Prosimy ubrać dzieci stosownie do pogody.

25 października występowaliśmy przed podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Wrzos”

Kolejni goście dali się „zmisiować” i przyszli do naszej grupy poczytać nam bajki. Serdecznie dziękujemy

18 października dzieci z naszej grupy zwiedzały pocztę, poznały nie tylko pracę listonosza ale również naczelnika poczty. Miały również okazję do zobaczenia od zaplecza co się dzieje z listami po wrzuceniu do skrzynki. W drodze powrotnej wzięliśmy udział w akcji dotyczącej czystego powietrza i smogu. Akcję organizowało Radio Em i Kontenery Śląskie

15 października byliśmy w Żorskim Centrum Regionalnym na lekcji regionalizmu na żywo – teraz już wszyscy wiemy, jak zakisić kapustę.

 

Nasze „zmisiowane” przedszkolaki maja coraz więcej okazji do uczestniczenia w głośnym czytaniu. Dziś kolejni goście odwiedzili naszą grupę za co serdecznie im dziękujemy.

W naszej grupie działa już Klub Gier Planszowych, oprócz wspanialej zabawy uczymy się współzawodnictwa, logicznego myślenia, przewidywania, cierpliwości, rozwijamy umiejętności matematyczne oraz, co  najważniejsze, uczymy się właściwych reakcji na odniesiony sukces czy też poniesioną porażkę.

12 października dzieci zwiedzały wystawę fotograficzną „Tyskie Ptaki”. Na pamiątkę dostaniemy jedno ze zdjęć, które dotrze do naszego przedszkola po zakończeniu wystawy

W ramach realizacji projektu Piękna Nasza Polska Cała wysłaliśmy widokówkę z pozdrowieniami do zaprzyjaźnionego przedszkola w Aleksandrowie Łódzkim, aby tamtejsze dzieci mogły zobaczyć jak piękne jest nasze miasto.

5 października do naszej grupy zawitał gość. Przeczytał nam opowieść o Żółwiu Franku. Za poświęcony czas serdecznie dziękujemy

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie podsumowujące wyniki obserwacji wstępnej. Zebranie odbędzie się 11 października (tj. czwartek) o godzinie 16.00

Droga mamo, drogi tato…

Jeśli tylko masz ochotę włączyć się aktywnie w akcję głośnego czytania dzieciom zapraszamy Cię do naszej grupy w dogodnym dla Ciebie terminie. Przyjdź i poczytaj nam, a my się odwdzięczymy wieeeeelkim uśmiechem. Możesz przynieść ulubioną książkę Twojego dziecka, a może nawet ulubioną książkę z Twojego dzieciństwa, przyjdź my czekamy 🙂


        9 października dzieci z naszej grupy wezmą udział w spektaklu pt: „BRZECHWOLANDIA”, który odbędzie się w Teatrze Małym w Tychach. Wyjście zaplanowane jest następująco: spektakl zaczyna się o godzinie 12.15 – przed spektaklem dzieci zjedzą zupę, a drugie danie po powrocie z teatru ok. 13:30.

Cena biletu wnosi 18 zł  (50% kosztów zostanie pokryta przez Radę Rodziców)

Prosimy o dokonanie wpłat u nauczycieli w grupie


            15 października dzieci z grupy Bulinków i Skrzatów jadą na wycieczkę do Centrum Regionalnego w Żorach na lekcję regionalizmu na żywo pt. „Kiszenie kapusty”. Całkowity koszt wycieczki to 24zł.  Kwotę 9 zł (tj. cena biletu wstępu) można wpłacać u nauczycielek grupy, reszta kosztów zostanie sfinansowana z Rady Rodziców.

Prosimy o przyprowadzenie w tym dniu dzieci najpóźniej na godzinę 8.45. Nie czekamy na spóźnialskich. Wyjazd na wycieczkę jest o 9.30. Przewidywany powrót około godziny 14.00. Po powrocie dzieci dostana w przedszkolu obiad.


W związku z brzydką pogodą wyjazd na wystawę fotograficzną został przełożony.

We wtorek 2 października dzieci z naszej grupy jadą zobaczyć wystawę fotograficzną Tyskie Ptaki, która ma miejsce w Centrum Tyskich Hal Targowych. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a na miejsce dotrzemy komunikacją miejską. W związku z tym prosimy przyprowadzić dzieci najpóźniej na godzinę 8.30. Prosimy również o dostosowanie ubioru dziecka do pogody.


Wydarzenia we wrześniu

W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” uczymy się samodzielności. Poznaliśmy już zasady przechodzenia przez jezdnię oraz ustalamy dyżury w naszej sali. Mamy także kodeks zachowania w naszej grupie.

W ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” powstał w naszej sali kącik patriotyczny,

ponadto by upamiętnić i uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego wysłaliśmy do nich kartkę z życzeniami

25 września uroczyście obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka – figle i zabawy to nasza specjalność 😉

Dzień kropki – dniem odkrywania talentów

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż nasza grupa bierze udział w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

oraz w projekcie „Piękna nasza Polska cała”

więcej informacji wkrótce…


Dnia 14.09 (piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu

prosimy, aby z okazji tego święta, dzieci miały na sobie ubranko (lub jego część) w kropeczki.


Drodzy rodzice, prosimy o dostarczenie do grupy: teczki na gumkę (na prace plastyczne) oraz podpisanego stroju na gimnastykę (spodenki lub legginsy i koszulka z krótkim rękawem).


Konsultacje indywidualne dla rodziców odbywać się będą w każdą pierwszą środę miesiąca 15.30-16.30


Rozkład zajęć w naszej grupie:

j. angielski w środy i czwartki 11.00-11.30

pantomima w środy 14.00-14.45 i piątki 13.00-13.45

religia w poniedziałki i wtorki 14.00 – 14.30

Zajęcia religii odbywają się dla dzieci, których rodzice złożyli  pisemny wniosek o organizację takich zajęć, dzieci, które nie uczestniczą w zajęciach religii mają zapewnioną opiekę wychowawcy grupy.