Bulinki

ZAMIERZENIA DO REALIZACJI W POSZCZEGÓLNYCH MIESIĄCACH:

listopad w Bulinkach

październik w Bulinkach

wrzesień w Bulinkach


Wydarzenia w listopadzie

 Nasza pierwsza wizyta w Ośrodku Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w ramach programu „Trzy stany skupienia”

 

            


Wydarzenia w październiku

Wizyta w Bibliotece: dzieci miały okazję poznać bliżej zawód bibliotekarza, wysłuchały bajki czytanej przez panią bibliotekarkę. Korzystając z kącika czytelniczego przejrzeliśmy zbiory książek dla najmłodszych. Na koniec założyliśmy kartę biblioteczną i wypożyczyliśmy książki do wspólnego czytania w przedszkolu.

We wtorek 30 października dzieci z naszej grupy w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”  idą do Biblioteki Miejskiej. Wyjście z przedszkola planowane jest na godzinę 9.30. Prosimy ubrać dzieci stosownie do pogody.

 

25 października występowaliśmy przed podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Wrzos”

 

Kolejni goście dali się „zmisiować” i przyszli do naszej grupy poczytać nam bajki. Serdecznie dziękujemy

 

18 października dzieci z naszej grupy zwiedzały pocztę, poznały nie tylko pracę listonosza ale również naczelnika poczty. Miały również okazję do zobaczenia od zaplecza co się dzieje z listami po wrzuceniu do skrzynki. W drodze powrotnej wzięliśmy udział w akcji dotyczącej czystego powietrza i smogu. Akcję organizowało Radio Em i Kontenery Śląskie

 

15 października byliśmy w Żorskim Centrum Regionalnym na lekcji regionalizmu na żywo – teraz już wszyscy wiemy, jak zakisić kapustę.

 

 

 

Nasze „zmisiowane” przedszkolaki maja coraz więcej okazji do uczestniczenia w głośnym czytaniu. Dziś kolejni goście odwiedzili naszą grupę za co serdecznie im dziękujemy.

W naszej grupie działa już Klub Gier Planszowych, oprócz wspanialej zabawy uczymy się współzawodnictwa, logicznego myślenia, przewidywania, cierpliwości, rozwijamy umiejętności matematyczne oraz, co  najważniejsze, uczymy się właściwych reakcji na odniesiony sukces czy też poniesioną porażkę.

 

12 października dzieci zwiedzały wystawę fotograficzną „Tyskie Ptaki”. Na pamiątkę dostaniemy jedno ze zdjęć, które dotrze do naszego przedszkola po zakończeniu wystawy

W ramach realizacji projektu Piękna Nasza Polska Cała wysłaliśmy widokówkę z pozdrowieniami do zaprzyjaźnionego przedszkola w Aleksandrowie Łódzkim, aby tamtejsze dzieci mogły zobaczyć jak piękne jest nasze miasto.

 

5 października do naszej grupy zawitał gość. Przeczytał nam opowieść o Żółwiu Franku. Za poświęcony czas serdecznie dziękujemy

 

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie podsumowujące wyniki obserwacji wstępnej. Zebranie odbędzie się 11 października (tj. czwartek) o godzinie 16.00

 

Droga mamo, drogi tato…

Jeśli tylko masz ochotę włączyć się aktywnie w akcję głośnego czytania dzieciom zapraszamy Cię do naszej grupy w dogodnym dla Ciebie terminie. Przyjdź i poczytaj nam, a my się odwdzięczymy wieeeeelkim uśmiechem. Możesz przynieść ulubioną książkę Twojego dziecka, a może nawet ulubioną książkę z Twojego dzieciństwa, przyjdź my czekamy 🙂


        9 października dzieci z naszej grupy wezmą udział w spektaklu pt: „BRZECHWOLANDIA”, który odbędzie się w Teatrze Małym w Tychach. Wyjście zaplanowane jest następująco: spektakl zaczyna się o godzinie 12.15 – przed spektaklem dzieci zjedzą zupę, a drugie danie po powrocie z teatru ok. 13:30.

Cena biletu wnosi 18 zł  (50% kosztów zostanie pokryta przez Radę Rodziców)

Prosimy o dokonanie wpłat u nauczycieli w grupie


 

            15 października dzieci z grupy Bulinków i Skrzatów jadą na wycieczkę do Centrum Regionalnego w Żorach na lekcję regionalizmu na żywo pt. „Kiszenie kapusty”. Całkowity koszt wycieczki to 24zł.  Kwotę 9 zł (tj. cena biletu wstępu) można wpłacać u nauczycielek grupy, reszta kosztów zostanie sfinansowana z Rady Rodziców.

Prosimy o przyprowadzenie w tym dniu dzieci najpóźniej na godzinę 8.45. Nie czekamy na spóźnialskich. Wyjazd na wycieczkę jest o 9.30. Przewidywany powrót około godziny 14.00. Po powrocie dzieci dostana w przedszkolu obiad.


W związku z brzydką pogodą wyjazd na wystawę fotograficzną został przełożony.

We wtorek 2 października dzieci z naszej grupy jadą zobaczyć wystawę fotograficzną Tyskie Ptaki, która ma miejsce w Centrum Tyskich Hal Targowych. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a na miejsce dotrzemy komunikacją miejską. W związku z tym prosimy przyprowadzić dzieci najpóźniej na godzinę 8.30. Prosimy również o dostosowanie ubioru dziecka do pogody.


Wydarzenia we wrześniu

W ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” uczymy się samodzielności. Poznaliśmy już zasady przechodzenia przez jezdnię oraz ustalamy dyżury w naszej sali. Mamy także kodeks zachowania w naszej grupie.

W ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” powstał w naszej sali kącik patriotyczny,

ponadto by upamiętnić i uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego wysłaliśmy do nich kartkę z życzeniami

25 września uroczyście obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka – figle i zabawy to nasza specjalność 😉

Dzień kropki – dniem odkrywania talentów

 

 

 

Mamy przyjemność poinformować Państwa, iż nasza grupa bierze udział w projekcie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

oraz w projekcie „Piękna nasza Polska cała”

więcej informacji wkrótce…

 


Dnia 14.09 (piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu

prosimy, aby z okazji tego święta, dzieci miały na sobie ubranko (lub jego część) w kropeczki.


Drodzy rodzice, prosimy o dostarczenie do grupy: teczki na gumkę (na prace plastyczne) oraz podpisanego stroju na gimnastykę (spodenki lub legginsy i koszulka z krótkim rękawem).


Konsultacje indywidualne dla rodziców odbywać się będą w każdy pierwszy wtorek miesiąca 15.30-16.30


Rozkład zajęć w naszej grupie:

j. angielski w środy i czwartki 11.00-11.30

pantomima w środy i piątki 13.00-13.45

religia w poniedziałki i wtorki 14.00 – 14.30

Zajęcia religii odbywają się dla dzieci, których rodzice złożyli  pisemny wniosek o organizację takich zajęć, dzieci, które nie uczestniczą w zajęciach religii mają zapewnioną opiekę wychowawcy grupy.