Bezpłatny przejazd dla dzieci i młodzieży szkolnej pociągami Kolei Śląskich

Zarząd Województwa Śląskiego podjął decyzję o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży szkolnej pociągami Kolei Śląskich w czasie trwania ferii zimowych w województwie śląskim tj. od północy z 8/9 lutego do 24 lutego 2019 r. Oferta dotyczy całej siatki połączeń Kolei Śląskich (poza odcinkiem przygranicznym Chałupki-Bohumin). Do bezpłatnych przejazdów dzieci i młodzieży uprawnia ważna legitymacja szkolna. Dzieci młodsze mogą korzystać z przejazdów na podstawie dokumentu potwierdzającego ich wiek.

Więcej informacji w linku poniżej: http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/kuratorium/aktualnosci/bezplatne-przejazdy-dla-dzieci-i-mlodziezy-pociagami-kolei-slaskich-w-okresie-ferii-zimowych-na-terenie-wojewodztwa-slaskiego/

CHORE DZIECKO

Drodzy Rodzice, w związku ze zgłoszeniem przypadków owsicy prosimy o przebadanie swoich dzieci pod tym kątem i podjęcie stosownego leczenia. Jednocześnie prosimy wszystkich o systematyczne sprawdzanie czystości głów, ponieważ w dalszym ciągu zgłaszane są przypadki wszawicy w niektórych grupach. więcej informacji na temat jak zwalczać wszawicę znajdziecie Państwo pod linkiem http://przedszkole10tychy.pl/?page_id=125

BAL PRZEBIERAŃCÓW

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI NA ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ:
02.02.2019 R. /SOBOTA/

ZE WZGLĘDU NA DUŻĄ LICZBĘ DZIECI BAL ODBĘDZIE SIĘ W DWÓCH TURACH:

 • OD GODZ. 9:00 DO GODZ. 12:00 DLA DZIECI Z GRUP: KANGURKI, KUBUSIE, BULINKI
 • OD GODZ. 12:00 DO GODZ. 15:00 DLA DZIECI Z GRUP: SKRZATY, SMERFY, TYGRYSKI,

PRZED ROZPOCZĘCIEM BALU DZIECI BĘDĄ MIAŁY WYKONYWANE ZDJĘCIA W STROJACH KARNAWAŁOWYCH, DLATEGO ABY ZAPEWNIĆ PRAWIDŁOWĄ ORGANIZACJĘ PROSIMY O PRZYPROWADZENIE DZIECI W NASTĘPUJĄCYCH GODZINACH:

I TURA

 • GRUPA BULINKI – 8:15
  • GRUPA KUBUSIE – 8:30
  • GRUPA KANGURKI – 8:45

II TURA

 • GRUPA SMERFY– 11:15
  GRUPA SKRZATY – 11:30
  • GRUPA TYGRYSKI – 11:45

W tym dniu dzieci nie korzystają z żywienia w Przedszkolu. Otrzymają tylko słodki poczęstunek (pączek lub drożdżówkę i herbatę).

Po zakończonych zabawach tanecznych dzieci wezmą udział w przedstawieniu teatralnym przygotowanym przez Rodziców (aby nie wychodziły z przedszkola spocone).

Koszty zakupu drożdżówek zostaną pokryte przez Radę Rodziców.

Prosimy Rodziców o odbieranie dzieci w następujących godzinach:

 • I TURA 12:15 – 12:45
 • II TURA 15:15 – 15:45

Prosimy wszystkich Rodziców o przestrzeganie w/w harmonogramu, ponieważ pozwoli to na prawidłowy przebieg tej imprezy a przede wszystkim uniknięcie zbyt dużej ilości osób na szatni przedszkola.

W TRAKCIE IMPREZY RODZICE MAJĄ ZAKAZ WYKONYWANIA ZDJĘĆ.

BAL KARNAWAŁOWY ODWOŁANY

UWAGA !!! UWAGA!!!

Z POWODU OGŁOSZENIA ŻAŁOBY NARODOWEJ
W DNIU 19 STYCZNIA  BAL KARNAWAŁOWY DLA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW ZOSTAJE ODWOŁANY.

O NOWYM TERMINIE ZOSTANĄ PAŃSTWO POINFORMOWANI W NAJBLIŻSZYM CZASIE.

Lekcja pokazowa na basenie

Dnia 21 stycznia 2019 roku o godz. 1500 (poniedziałek) odbędzie się na basenie lekcja pokazowa dla rodziców dzieci uczęszczających na naukę pływania. Jednocześnie są to ostatnie zajęcia. Na kolejny cykl zajęć należy się zapisać wraz z wpłatą w terminie do 25 stycznia 2019 r.

 Prosimy rodziców o zabranie obuwia zmiennego (osoby bez zmiennego obuwia nie będą wpuszczone przez pracowników basenu).

BASEN

Dnia 28 stycznia 2019 roku rozpoczyna się II część zajęć nauki pływania dla dzieci 5 – , 6 – letnich.

Prosimy zainteresowanych rodziców o dokonanie zapisów u Pani Dorotki (wraz z wpłatą) do dnia 25.01.2019 r. (piątek) po tym terminie będą zapisywane dzieci z listy rezerwowej.

Cena zajęć – 210 zł + 40 zł przejazd = 250 zł

Pierwszeństwo mają dzieci uczęszczające na zajęcia w I semestrze.

Nieodpłatne odrabianie zajęć na basenie, dla dzieci które z różnych powodów opuściły lekcje nauki pływania należy  osobiście uzgodnić w porozumieniu z biurem KLUBU „ZDROWIE” (tel. 0 32 327-77-10).

Wniesiona opłata za niewykorzystane godziny pływania nie podlega zwrotowi.