Życzenia

Na stole święcone, a obok baranek, 
Koszyczek pełny barwnych pisanek
I tak znamienne w polskim krajobrazie
W bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile
– Barwami stroją uroczyste chwile.
W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
Gdy wielkanocne na stole śniadanie.
*
Zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy, suto zastawionych stołów, dużo wody w poniedziałek, bogatego zająca i jak najmilszych spotkań w gronie przyjaciół i rodziny życzą pracownicy Przedszkola na 10 z Oddziałami Integracyjnymi

Znalezione obrazy dla zapytania wielkanoc

I miejsce Natalki z P-10 w Międzynarodowym konkursie

Natalka z grupy: „Skrzaty” zdobyła I miejsce w międzynarodowym konkursie plastycznym: „Wodny Świat”. Uroczyste rozdanie nagród odbyło się w dniu 14 kwietnia 2019 r. w Ostrawie.

Organizatorem Konkursu był:Miejski Dom Kultury Koszutka w Katowicach oraz Stredisko volneho casu Korunka w Ostrawie a honorowy patronat nad nim objął: Prezydenta Miasta Katowice. Konkurs odkrył jak niesamowite skarby można znaleźć w „Wodnym świecie”, a także pozwolił spostrzec jak wiele tajemnic wciąż jeszcze skrywa. Nadesłano1423 prace z Czech i Polski. Do udziału w konkursie zgłoszono dzieci i młodzież z 175 różnych instytucji, a także osoby indywidualne. Prace wykonane dowolną techniką, prezentowały niezwykle bogaty potencjał twórczy uczestników. Gratulujemy laureatce.

Występy „BULINKÓW”

Informujemy, że ze względu na strajk występy dzieci w Teatrze Małym zaplanowane na 23.04 nie odbędą się. Zgodnie z informacją z Młodzieżowego Domu Kultury występy te zostały przełożone na 29 i 30 maja. O szczegółach będziemy informować w osobnym ogłoszeniu.

Zmiana zgłaszania dzieci

W związku z prośbą Rodziców o zmianę formy zgłaszania dzieci do przedszkola, wynikającą z konieczności wcześniejszego informowania pracodawców o nieobecności w pracy, informujemy, że od poniedziałku przyjmujemy zgłoszenia z jednodniowym wyprzedzeniem. Zapisy dzieci na zajęcia opiekuńcze (realizowane w godz.7:30-15:30) przyjmowane zatem będą telefonicznie od godziny 7:00 ( w poniedziałek na zajęcia wtorkowe, we wtorek na zajęcia środowe…itd.) do wyczerpania limitu miejsc (20 dzieci). Zapisu dziecka należy dokonywać codziennie. Placówka nie może zapewnić większej ilości miejsc ze względu na to, że 100% nauczycieli podjęło strajk i tylko dyrektor, jako jedyna osoba z kwalifikacjami pedagogicznymi może na chwilę obecną zapewnić w/w zajęcia.

Wodny Park dla dzieci za darmo

Informujemy, że w dniu dzisiejszym (tj. 11.04.2019 r.) i jutrzejszym (tj. 12.04.2019 r.) wychowankowie przedszkoli mają bezpłatny wstęp do Wodnego Parku do strefy rekreacyjnej na 2 godziny. Rodzic / opiekun ponosi odpłatność wg cennika.

BIEŻĄCE INFORMACJE DOTYCZĄCE STRAJKU I SPRAWOWANIA OPIEKI NAD DZIEĆMI W PRZEDSZKOLU.

DRODZY RODZICE!

Informujemy, że ze względu na trwający strajk, do którego przystąpiło 100% nauczycieli naszego przedszkola, dyrektor organizuje w przedszkolu opiekę tylko dla 20 dzieci ( 15 + 5 z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego) w godzinach: 7:30 – 15:30. W najbliższych dniach nie będą realizowane zajęcia edukacyjne, a jedynie opiekuńcze.

Jeśli ktoś z Państwa nie jest w stanie zapewnić opieki dziecku, może je przyprowadzić w w/w godzinach pracy w przedszkola po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym, które przyjmowane będą od godz. 6:00 – do wyczerpania limitu miejsc, czyli 20 dzieci.

 Liczba dzieci jest ograniczona ze względu na brak wystarczającej ilości kadry pedagogicznej i podyktowana przepisami prawa oświatowego oraz względami bezpieczeństwa. W związku z powyższym Dyrektor nie będzie  mógł  przyjąć większej liczby dzieci niż określona powyżej. Przepraszamy za utrudnienia i jednocześnie prosimy o zrozumienie wyjątkowej sytuacji i w miarę możliwości pozostawienie dzieci w domu. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Jednocześnie dziękujemy za zrozumienie i liczne sygnały świadczące o Waszym wsparciu, które jest dla nas bezcenne.

Z poważaniem 
Marzena Goj –
Dyrektor Przedszkola nr 10
Z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach

Aktualności – Strajk trwa

Informujemy, iż z powodu trwającego strajku w dniu 9 kwietnia  zajęcia dydaktyczno – wychowacze zostają zawieszone. Prosimy o zrozumienie zaistniałej sytuacji.
Jednakże pragnę zapewnić jako dyrektor, że w sytuacjach krytycznych, uniemożliwiających Państwu zapewnienie opieki nad dziećmi  będę starała się służyć pomocą (kontakt pod nr telefonu 32 227 42 37). Grono pedagogiczne pragnie wyrazić swą wdzięczność za Państwa solidarną postawę wobec środowiska nauczycielskiego.
Z poważaniem – Marzena Goj, dyrektor placówki.

Drodzy Rodzice

Podczas nieobecności dzieci w przedszkolu przeprowadzana jest dezynfekcja całej placówki. Zwracam się zatem do Państwa aby w tych dniach sprawdzić dzieciom głowy i zastosować właściwe leczenie.

WSZAWICA ZASADY POSTĘPOWANIA

Profilaktyka

 1. Wskazania profilaktyczne dla rodziców lub opiekunów:
 2. Higiena osobista dziecka
 3. Związywanie włosów lub krótkie włosy ułatwiające pielęgnację skóry głowy i włosów
 4. Używanie wyłącznie osobistych przyborów higienicznych do pielęgnacji włosów
 5. Co dzienne czesanie i szczotkowanie włosów
 6. Mycie skóry głowy i włosów nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu

Działania lecznicze:

 • Działania lecznicze w przypadku wystąpienia u dziecka wszawicy:
 • Zastosowanie dostępnych w aptekach środków
 • Objęcie kuracją wszystkich domowników
 • Pranie pościeli
 • Codzienne częste czesanie gęstym grzebieniem lub szczotką
 • Związanie włosów długich
 • Częste mycie włosów i kontrolowanie głowy dziecka (2 razy w tygodniu)
 • Przestrzeganie zasad higieny ( własne szczotki, grzebienie, spinki)
 • Zgodnie z instrukcją na produkcie do zwalczania wszy należy powtórzyć kurację w odstępie kliku dni ( mniej więcej 7, czy 10) w celu zabicia larw
 • Do kuracji trzeba użyć grzebienia o bardzo gęstych zębach, usuwanie gnid jest trudne dlatego poleca się ich ściąganie lub obcięcie włosów
 • Grzebienie i szczotki należy myć w ciepłej wodzie z dodatkiem szamponu przeciw wszom i moczyć w wodzie około godzinę. Więcej informacji http://przedszkole10tychy.pl/wp-content/uploads/2014/12/PARANIT_poradnik-dla-rodzicow.pdf