KONSULTACJE DLA RODZICÓW

Zapraszamy Rodziców do korzystania z konsultacji w następujących terminach:

• GRUPA TYGRYSKI – KAŻDĄ PIERWSZĄ ŚRODĘ MIESIĄCA OD GODZ.15:00 – 16:00
  • GRUPA KUBUSIE – KAŻDY PIERWSZY PONIEDZIAŁEK MIESIĄCA OD GODZ. 16:00 – 17:00
  • GRUPA BULINKI – KAŻDY PIERWSZY WTOREK MIESIĄCA OD GODZ.15:30 – 16:30
  • GRUPA SKRZATY – KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA OD GODZ. 16:00 – 17:00
  • GRUPA SMERFY – KAŻDY DRUGI WTOREK MIESIĄCA OD GODZ. 16:00 – 17:00
  • GRUPA KANGURKI – KAŻDY PIERWSZY WTOREK MIESIĄCA OD GODZ. 16:00 – 17:00

Ze względu na bezpieczeństwo Państwa dzieci nauczyciele nie będą udzielali informacji na temat dziecka podczas godzin pracy z grupą.

Jeżeli nie mogą Państwo uczestniczyć w konsultacjach w wyznaczonych terminach
lub zaistnieje inna sytuacja wymagająca wyjaśnienia proszę umawiać się
indywidualnie z poszczególnymi nauczycielami na rozmowę.

WYJŚCIE DO TEATRU

W dniu 9 października dzieci z grupy: „Skrzaty”, „Smerfy”, „Bulinki” i „Tygryski” wezmą udział w spektaklu pt: „BRZECHWOLANDIA”, który odbędzie się w Teatrze Małym w Tychach. Wyjście zaplanowane jest następująco:

• grupa „Skrzaty” i „Smerfy” idą na spektakl na godzinę 8:30 – w związku z tym prosimy o przyprowadzenie dzieci na godz.7:30 aby mogły zjeść śniadanie.

• Grupa ”Tygryski” i „Bulinki” idą na spektakl na godzinę 12:15 – będą miały obiad w tym dniu podany następująco: zupa – 11:15, II danie – po powrocie z teatru, ok. 13:30.

Cena biletu wnosi 18 zł  (50% kosztów zostanie pokryta przez Radę Rodziców)

Prosimy o dokonanie wpłat u nauczycieli w grupie

PANTOMIMA

We współpracy z MDK 1 w Tychach organizujemy dla dzieci grup starszych zajęcia z Pantomimy odbywają się one następująco:

• Grupa Bulinki – środa i czwartek w godz. 13:00 – 13:45
  • Grupa Smerfy – środa i czwartek w godz. 13:45 – 14:30
  • Grupa Skrzaty – czwartek w godz. 13:00 – 13:45
  • Grupa Tygryski – wtorek i czwartek w godz. 13:45 – 14:30

Zajęcia religii i j.angielskiego

Zajęcia religii odbywają się dla dzieci, których rodzice złożą  pisemny wniosek o organizację takich zajęć. W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia będą się odbywały następująco:

• Grupa Kubusie – poniedziałek i wtorek w godz: 15:15 – 15:30
  • Grupa Kangurki – poniedziałek i wtorek w godz: 15:00 – 15:15
  • Grupa Bulinki – poniedziałek i wtorek w godz: 14:00 – 14:30
  • Grupa Smerfy – poniedziałek i wtorek w godz: 13:00 – 13:30
  • Grupa Skrzaty – poniedziałek i wtorek w godz: 13:30 – 14:00
  • Grupa Tygryski – poniedziałek i wtorek w godz: 14:30 – 15:00

Dzieci, które nie uczestniczą w zajęciach religii mają zapewnioną opiekę nauczyciela.

Natomiast zajęcia z j.angielskiego są obowiązkowe dla wszystkich dzieci ; prowadzone są prze nauczyciela zatrudnionego w przedszkolu i odbywają się następująco:

• Grupa Kubusie – poniedziałek i wtorek w godz: 10:45 – 11:00
  • Grupa Kangurki – poniedziałek i wtorek w godz: 11:45-12:00
  • Grupa Bulinki – środa i czwartek w godz: 11:00 – 11:30
  • Grupa Smerfy – środa i czwartek w godz: 11:30 – 12:00
  • Grupa Skrzaty – poniedziałek i wtorek w godz: 11:00 – 11:30
  • Grupa Tygryski – środa w godz:10:30 – 11:00 i piątek w godz.11:30 – 12:00

Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Informujemy, że na życzenie rodziców możemy zorganizować zajęcia dodatkowe:

1. HOKEJ – zajęcia odbywają się na lodowisku w Tychach w każdą środę od godz. 12:00 do godz. 13:00. Dzieci dowożone są na lodowisko pod opieką pracowników przedszkola, busem opłacanym przez rodziców (koszt około 70 zł/ na rok). Zajęcia na lodowisku odbywają się pod opieką profesjonalnych trenerów.
  2. ZAJĘCIA NAUKI PŁYWANIA – zajęcia są organizowane przez „KLUB ZDROWIE” na brodziku Basenu Miejskiego; odbywają się w każdy poniedziałek od godz.15:00 – 15:45. Koszt za 15 zajęć wynosi 210 zł. Dzieci odbierane są z przedszkola o godzinie 14:30 przez pracownika Klubu Zdrowie i dowożone busem (koszt przejazdu wynosi 45 zł). Zajęcia rozpoczynają się 24 września. Obowiązkiem Rodziców jest wysuszenie i przebranie dziecka po zajęciach (o godzinie 15:45). Rodzice muszą mieć ze sobą obuwie zmienne.
  3. PIŁKA NOŻNA – zajęcia odbywają się na terenie przedszkola. Koszt zajęć – 35 zł/ miesiąc. Wpłat dokonuje się na konto wskazane w deklaracji. Dzieci muszą mieć strój sportowy i obuwie typu „halówki”

Akcja szczepienia lisów

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 19.09.-28.09.2018 r. na terenie całego województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Przynęta, zawierająca szczepionkę dla lisów do wyłożenia, ma postać małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby. Zapach przynęty lisy wyczuwają z odległości około 800 metrów. Podczas podjęcia przynęty przez lisa, tym samym przegryzieniu zatopionej w niej kapsułki zawierającej szczepionkę, w wyniku kontaktu szczepionkowego wirusa z błoną śluzową dochodzi do zaszczepienia lisa.

Więcej informacji o przeprowadzeniu akcji znajduje się w linku poniżej:

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE

W związku z trwającym remontem na terenie placówki nie ma możliwości zorganizowania zebrań dla rodziców dzieci nowoprzyjętych przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Zebrania organizacyjne dla wszystkich rodziców ( dzieci nowoprzyjęte oraz uczęszczające już do przedszkola kolejny rok) odbywać się będą w następujących terminach:

• 5 września o godzinie 15:30 dla grupy: Kangurki, Kubusie , Bulinki
  • 6 września o godzinie 15.30 dla grupy Skrzaty, Smerfy, Tygryski

Po zebraniu ogólnym odbędą się zebrania z nauczycielami w poszczególnych grupach.

Rodzice, których dzieci uczęszczają do różnych grup  mogą uczestniczyć w zebraniu ogólnym tylko w jednym dniu. Natomiast prosimy aby wzięli udział w zebraniu grupowym o godz.16:30