BAL KARNAWAŁOWY ODWOŁANY

UWAGA !!! UWAGA!!!

Z POWODU OGŁOSZENIA ŻAŁOBY NARODOWEJ
W DNIU 19 STYCZNIA  BAL KARNAWAŁOWY DLA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW ZOSTAJE ODWOŁANY.

O NOWYM TERMINIE ZOSTANĄ PAŃSTWO POINFORMOWANI W NAJBLIŻSZYM CZASIE.

Lekcja pokazowa na basenie

Dnia 21 stycznia 2019 roku o godz. 1500 (poniedziałek) odbędzie się na basenie lekcja pokazowa dla rodziców dzieci uczęszczających na naukę pływania. Jednocześnie są to ostatnie zajęcia. Na kolejny cykl zajęć należy się zapisać wraz z wpłatą w terminie do 25 stycznia 2019 r.

 Prosimy rodziców o zabranie obuwia zmiennego (osoby bez zmiennego obuwia nie będą wpuszczone przez pracowników basenu).

BASEN

Dnia 28 stycznia 2019 roku rozpoczyna się II część zajęć nauki pływania dla dzieci 5 – , 6 – letnich.

Prosimy zainteresowanych rodziców o dokonanie zapisów u Pani Dorotki (wraz z wpłatą) do dnia 25.01.2019 r. (piątek) po tym terminie będą zapisywane dzieci z listy rezerwowej.

Cena zajęć – 210 zł + 40 zł przejazd = 250 zł

Pierwszeństwo mają dzieci uczęszczające na zajęcia w I semestrze.

Nieodpłatne odrabianie zajęć na basenie, dla dzieci które z różnych powodów opuściły lekcje nauki pływania należy  osobiście uzgodnić w porozumieniu z biurem KLUBU „ZDROWIE” (tel. 0 32 327-77-10).

Wniesiona opłata za niewykorzystane godziny pływania nie podlega zwrotowi.

Informacja z Urzędu Miasta Tychy

Szanowni Państwo,

już trzeci miesiąc w tym roku borykamy się z zauważalnym smogiem. Coraz częściej zalecamy pozostanie w domach, promujemy używanie masek przeciwsmogowych oraz stosowanie oczyszczaczy powietrza w pomieszczeniach. Mimo podejmowanych działań, wciąż spotykamy się z pytaniem, dlaczego nie powiadamiamy częściej o poziomie zanieczyszczenia. Miasto informuje bowiem, dopiero w momencie osiągnięcia średniodobowego stężenia pyłów zawieszonych (PM10) na bardzo wysokim poziomie na tle innych europejskich norm – 200 μg/m3 – dla poziomu informowania oraz 300 – dla poziomu alarmowego.

Polska ma najbardziej liberalne zasady określania poziomów informowania społeczeństwa o zanieczyszczeniu powietrza spośród krajów Unii Europejskiej. Jednocześnie, nasz kraj posiada najgorsze powietrze w całej Unii Europejskiej.” (więcej tu: https://www.polskialarmsmogowy.pl/polski-alarm-smogowy/smog/szczegoly,poziomy-informowania-i-alarmowe,19.html).

Chcąc wspierać możliwość budowania świadomości mieszkańców, miasto uruchomiło ponad 2 lata temu sieć czujników powietrza Airly. Są one rozmieszczone w całych Tychach i dostarczają informacji w sposób ciągły. Pomiary dostępne są na stronie umtychy.pl (w prawym, górnym rogu ekranu). Zachęcamy do korzystania z serwisu i uwzględniania pomiarów w planowaniu aktywności na wolnym powietrzu. Zachęcamy również do korzystania z serwisu  http://umtychy.pl/powietrze-w-tychach

Przesyłam równocześnie wartościowy materiał na temat oddziaływania smogu na nasze zdrowie (link: http://smogisbad.com/).

z poważaniem: Katarzyna Palka
Wydział Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą

Urząd Miasta Tychy
al. Niepodległości 49, 43-100 Tychy

mini-plakat-SMOG

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Wszystkie dzieci zapraszają na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

 • grupa „Kubusie” zaprasza w dniu 21.01 2019 r. /poniedziałek/ o godz. 1000.
 • grupa „Smerfy” zaprasza  w dniu 21.01 2019 r. /poniedziałek/ o godz. 1000.
 • grupa „Skrzaty” zaprasza w dniu 22.01.2019 r. /wtorek/ o godz. 1000.
 • grupa „Bulinki” zaprasza w dniu 22.01.2019 r. /wtorek/ o godz. 1000.
 • grupa „Kangurki” zaprasza w dniu 23.01.2019 r. /środa/ o godz. 1000.
 • grupa „Tygrysków” zaprasza w dniu 23.01.2019 r. /środa/ o godz. 13:00

Wyjście do Teatru

W dniu 23 stycznia 2019 roku dzieci z grupy: „Skrzaty”, „Smerfy”, „Bulinki” i „Tygryski” wezmą udział w spektaklu profilaktycznym pt: „CO W TRAWIE PISZCZY”, który odbędzie się w Teatrze Małym w Tychach. Wyjście na spektakl zaplanowane jest na godzinę 8:30 – w związku z tym prosimy o przyprowadzenie dzieci na godz.7:30 aby dzieci mogły zjeść śniadanie.

 Cena biletu wnosi 20 zł  (50% kosztów zostanie pokryta przez Radę Rodziców)

Prosimy o dokonanie wpłat u nauczycieli w grupie

BAL PRZEBIERAŃCÓW

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI NA ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ:
19.01.2019 R. /SOBOTA/

ZE WZGLĘDU NA DUŻĄ LICZBĘ DZIECI BAL ODBĘDZIE SIĘ W DWÓCH TURACH:

 • OD GODZ. 9:00 DO GODZ. 12:00 DLA DZIECI Z GRUP: KANGURKI, KUBUSIE, BULINKI
 • OD GODZ. 12:00 DO GODZ. 15:00 DLA DZIECI Z GRUP: SKRZATY, SMERFY, TYGRYSKI,

PRZED ROZPOCZĘCIEM BALU DZIECI BĘDĄ MIAŁY WYKONYWANE ZDJĘCIA W STROJACH KARNAWAŁOWYCH, DLATEGO ABY ZAPEWNIĆ PRAWIDŁOWĄ ORGANIZACJĘ PROSIMY O PRZYPROWADZENIE DZIECI W NASTĘPUJĄCYCH GODZINACH:

I TURA

 • GRUPA BULINKI – 8:15
  • GRUPA KUBUSIE – 8:30
  • GRUPA KANGURKI – 8:45

II TURA

 • GRUPA SMERFY– 11:15
  GRUPA SKRZATY – 11:30
  • GRUPA TYGRYSKI – 11:45

W tym dniu dzieci nie korzystają z żywienia w Przedszkolu. Otrzymają tylko słodki poczęstunek (pączek lub drożdżówkę i herbatę).

Po zakończonych zabawach tanecznych dzieci wezmą udział w przedstawieniu teatralnym przygotowanym przez Rodziców (aby nie wychodziły z przedszkola spocone).

Koszty zakupu drożdżówek zostaną pokryte przez Radę Rodziców.

Prosimy Rodziców o odbieranie dzieci w następujących godzinach:

 • I TURA 12:15 – 12:45
 • II TURA 15:15 – 15:45

Prosimy wszystkich Rodziców o przestrzeganie w/w harmonogramu, ponieważ pozwoli to na prawidłowy przebieg tej imprezy a przede wszystkim uniknięcie zbyt dużej ilości osób na szatni przedszkola.

W TRAKCIE IMPREZY RODZICE MAJĄ ZAKAZ WYKONYWANIA ZDJĘĆ.

Tablica interaktywna w naszym przedszkolu

Drodzy Rodzice,

pragniemy Państwa poinformować, że tym miesiącu została zakupiona tablica interaktywna do pracy z dziećmi. Monitor interaktywny wraz z wbudowanym komputerem kosztował 11.478 zł, natomiast programy edukacyjno – terapeutyczne – 8.129 zł . Całość została sfinansowana ze środków gromadzonych od trzech lat, m.in.  z dochodów z kiermaszy świątecznych organizowanych przez Rodziców a także pracowników przedszkola, darowizn przekazanych przez sponsorów oraz wpłat Rodziców na Radę Rodziców.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy współdziałają w celu pozyskania sponsorów oraz dokonują wpłat na rzecz Rady Rodziców. Dzięki Państwa zaangażowaniu staliśmy się pierwszym przedszkolem w naszym mieście, które posiada tak nowoczesny sprzęt. Państwa dzieci mają możliwość kształtowania swoich umiejętności i rozwijania zainteresowań przy wykorzystaniu nowoczesnej techniki multimedialnej, na miarę XXI wieku.

Zapisy dzieci na okres międzyświąteczny

W związku z koniecznością zapewnienia właściwej organizacji pracy przedszkola (w tym zamówienia odpowiedniej ilości żywności) w okresie międzyświątecznym prosimy Rodziców o zapisanie dzieci, które będą obecne w przedszkolu w dniach: 24 grudnia 2018 r. /poniedziałek/ oraz 27, 28 i 31 grudnia 2018 roku /czwartek, piątek, poniedziałek/.

Zapisów można dokonać u Pań dyżurujących na szatni przedszkola do środy, tj. 19.12.2018 r. do godz. 1700.